Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Český sjezdař Ondřej Bank končí s kariérou. Kvůli zdraví už se na sjezdovky nevrátí

Ondřej Bank, nejlepší současný sjezdový lyžař Česka, se rozhodl ukončit kariéru. Jedním z důvodů toho rozhodnutí jsou zřejmě vleklé zdravotní potíže po těžkém pádu z loňského závodu v Beaver Creeku. O odchodu sportovce informoval portál TN.cz.

Hrozivé video s pádem Ondřeje Banka vloni oblétlo celý svět. Děsivý pád prakticky v cílové zatáčce vypadal opravdu ošklivě. Tenkrát čtyřiatřicetiletý Bank v poslední zatáčce těsně před skokem zaváhal, ztratil rovnováhu a poslední prudký kopec absolvoval už v hodně drsném pádu. Cílovou pásku překročil už v bezvědomí.

Právě zdravotní problémy způsobené tímhle pádem jsou hlavní příčinou konce jeho závodnické kariéry. Beaver Creek je tak Bankovým osudovým svahem. Kromě pádu na tamním závodě (o rok dříve) získal i jedno ze svých nejlepších umístění, třetí místo v závodě Světového poháru. Kromě toho bodoval Bank i v řadě jiných závodů, třetí místo obhájil na poháru v Kitzbühelu, pátý byl na olympiádě v Soči.

Související články

Další články