Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Český samuraj Procházka veze z Japonska titulový pás! Soupeře knockautoval na konci třetího kola

Český samuraj Procházka veze z Japonska titulový pás! Soupeře knockautoval na konci třetího kola
Zdroj: Oficiální zdroj
výhra
Česká republika jásá, současná jednička smíšených bojových sportů Jiří Denisa Procházka dnes v odpoledních hodinách dokázal v japonské Jokohamě zdolat soupeře King Mo Lawala nádherným K.O. a vybojovat pás v prestižní organizaci Rizin FF do 93 kg.

Kde domov můj. Tato píseň, která doprovází české reprezentanty nejen v kategorii sportů, zazněla v Jokohamě našeho času dnes v 14:30 odpoledne před 17 tisíci diváky v hale. Procházka knockautoval amerického zápasníka Lawala svou boxerskou technikou a ukázal, že mu box jde stále lépe, a že se v technice zdokonaluje.

Jiřího naskočená kolena trápila Lawala během zápasu mnohokrát. Diváci doslova šíleli, nikdy v historii se MMA u nás neprožívalo jako dnes v odpoledních hodinách, kdy Jiří Denisa Procházka zvedl nad hlavu pás Rizinu. Slzy tekly po celé republice a doprovázely je úsměv a radost – Jiří Procházka rozzářil český národ ze země vycházejícího slunce z města Jokohama.

„Úžasný pocit, úžasný pocit! Jsem rád, že mi byl soupeřem tento učitel Lawal, poslední tři roky jsem měl pořád v hlavě tu prohru. Můžu říct, že za celou dobu, co jsem v Japonsku, jsem se v RIZINU posunul a dneska jsem to mohl dokázat. Chci obhajovat pás, učit se techniku a taky konečně procestovat Japonsko. Úžasný, Úžasný pocit!“ řekl Jiří Procházka bezprostředně po výhře.

Lawal před třemi lety v silvestrovské pyramidě porazil Procházku, který nastupoval ke svému třetímu zápasu během 48 hodin dost vyčerpaný a po dvou vítězstvích, které nebyly jednoduchá. Dlouho očekávaná odveta byla mediálně velice populární.

Lawal se cítil být oslaben už před zápasem kdy prohlašoval, že japonská organizace Rizin FF Jirkovi nadržuje a více ho promuje. Dokonce na svých sociálních sítích prohlásil, že chtějí z českého zápasníka udělat ikonu, která bude tváří pro japonskou přední světovou soutěž.

Kingo Mo Lawal má za sebou mnoho zápasů, které v jeho kariéře znamenají opravdu mnoho. Zápasí za organizaci Bellator. “Je výborný boxer a wrestler,“ prohlásil o něm Procházka. Z pohledu diváků to ale dnes na českého zápasníka nefungovalo a nestačilo. Ovšem s Jirkou dnes měli hezký a vyrovnaný boj.

„King Mo byl velice dobře připravený, byla to taková psychologicko taktická bitva a Jiří měl více ze hry a skončilo to před limitem KO. Historický první light heavyweight titul Rizinu putuje do České repulbliky a za nás zcela zaslouženě. Děkujeme všem za podporu, děkujeme všem, co jedou s námi a přijďte se s námi přivítat v úterý na tiskovou konferenci do kulturního centra Vnitroblock v úterý 23.4. v 9:30, Malý sál, Tusarova 31, Praha 7,“ vzkazují trenéři Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy