Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Český šachista dopaden při podvodu: Hrál jako robot a tahy hledal na záchodě

Zdroj: Twitter
v ruce telefon
Česká republika má ve světě zase pořádnou ostudu. Postaral se o ni šachista Igors Rausis. Ten podváděl na turnaji ve Štrasburku. Rozhodčí ho chytili na záchodě. Rausis tam s telefonem v ruce řešil tahy. Rausis v reakci na své podvody ukončil kariéru.

Šachista ukrajinsko-lotyšského původu má pořádnou ostudu. V Česku dlouho platil za druhého nejlepšího šachistu. Ale kolegové ho v lásce vůbec neměli. Věděli, že jeho radikální zlepšení není možné. Tušili, že Rausis podvádí, ale důkazy chyběly.

"Spousta hráčů i expertů o něm říkala, že hraje jako robot. Takové zlepšení v tomto věku bez podvádění je nemyslitelné," uvedl pro Lidovky.cz předseda svazu Viktor Novotný.

Past sklapla na turnaji v Štrasburku. Rozhodčí měli podezření a tak na toaletu nainstalovali kameru. A pak už jen viděli, jak hráč světové stovky v ruce drží mobil a řeší možné tahy. Takové jednání je nechutné a šokující.

Rausis ani nehledal výmluvy. "Už ve čtvrtek jsem se omluvil pořadatelům, že jsem svým chováním zničil regulérnost jejich turnaje. Podepsal jsem prohlášení, že jsem vinen v plném rozsahu," uvedl šachista s tím, že končí kariéru.

Související články

Další články