Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Český Ryan Gosling zavítá do MasterChefa. Soutěžícím pořádně zamotá hlavu

+ Další fotografie

Do kuchyně MasterChefa dorazí tentokrát Ryan Gosling české gastronomie – šéfkuchař Café Savoy František Skopec. Ten soutěžícím představí moderní pojetí české kuchyně. Na ty, kdo neuspějí, pak ještě podle avíza televize Nova čeká snídaňová výzva. Kdo tentokrát vypadne?

Porota si do kuchyně MasterChefa ráda zve zajímavé hosty, aby soutěžícím představila různé způsoby, jak se dá uvažovat o jídle a moderních trendech v gastronomii. Ve středeční epizodě proto do kuchyně MasterChefa dorazí Ryan Gosling české gastronomie – šéfkuchař Café Savoy František Skopec. Ten se specializuje na českou kuchyni a přetváří ji moderním způsobem, který však zároveň vzdává hold tradici. Se svými výtvory se prezentuje i na svém Instagramu.

Přesně to bude i první úkol, s nímž se soutěžící budou muset popasovat. V předem daném časovém limitu budou muset připravit českou klasiku a nějakým způsobem ji ozvláštnit a pozvednout oproti originálu. Na toho, kdo neuspěje, čeká vzápětí snídaňová výzva.

I tradiční jídla mohou být kreativní

„V gastronomii se k tradicím rádi vracíme,“ uvede zadání Radek Kašpárek a Přemek Forejt ho doplní: „Být věrný tradicím však rozhodně neznamená rezignovat na progres a snahu posouvat se dál dopředu.“ Jan Punčochář svým kolegům přizvukuje: „Já si myslím, že i tradiční jídla mohou být kreativní.“ Kam všemi těmi slovy míří, se ukáže vzápětí, protože dorazí František Skopec s ukázkou toho, jak může vypadat moderní česká gastronomie.

Je otázkou několika okamžiků, než začne zadání prvního vaření nabývat pevnějších obrysů – porotci i jejich host si totiž vyberou svá oblíbená česká jídla, která by chtěli ochutnat v inovované podobě. Aby to však nebylo tak snadné, ke každému je přiřazena i konkrétní časová dotace, v níž ho soutěžící musí připravit, a ta je pro každý pokrm velmi hraniční, takže trocha taktizování bude na místě.

Nejlepší pokrmy si jako obvykle vyslouží místo na balkóně, zbylí soutěžící se však o své místo ve finálové šestce budou muset ještě poprat. O tom, kdo postoupí a kdo soutěž opustí, rozhodne snídaňová výzva. I tentokrát však bude potřeba inovovat a prokázat značnou kreativitu, protože připravovaná snídaně má být pokud možno netradiční a neotřelá.

Show MasterChef můžete sledovat dnes ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy