Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Český režisér se otrávil v Mariánských lázních: Zkoušel fetovat lázeňský pramen?

Zdroj: Facebook
neštěstí
Známý divadelní režisér Jan Kačena (37) se otrávil v šachtě ve Ferdinandově prameni v Mariánských lázních. Server Krimi-plzen.cz uvádí, že režisér hostující na Marienbad Film Festivalu zde se svou společnicí zkoušel inhalovat výpary z pramene, které navozují jiné stavy vědomí. Kačena musel být resuscitován a nyní bojuje v nemocnici o život.

„Děje se to často, odpařuje se tam CO2 a nějaká síra. Oni to na povrchu vdechujou ve škvíře brčkem, sice se tím přiotráví, ale jsou v rauši,“ popsal serveru Krimi-plzen.cz svědek, co se u Ferdinandova pramenu obvykle děje.

Svědek rovněž popsal, že režisér Jan Kačena byl silně opilý a výpary vdechované brčkem mu nestačily. Otevřel poklop pramene a po chvíli vdechování prý omdlel a spadl na dno šachty. Odtamtud se ho pokoušeli vyprostit policisté, ti se ale také nadýchali plynu a Kačena musel být vyproštěn až hasiči, kteří měli potřebnou dýchací techniku.

Podle svědků na místě proběhla více než půlhodinová resuscitace a režisér musel být vrtulníkem přepraven do nemocnice. Nyní je ve vážném stavu a lékaři bojují o jeho život. Případem se zabývá i policie. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení a v současné době prověřujeme okolnosti tohoto případu,“ uvedla tisková mluvčí policie.

Související články

Další články