Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pacient v České Lípě dostal odpudivou růžovou kaši: Je to dietní, brání se nemocnice

Pacient v České Lípě dostal odpudivou růžovou kaši: Je to dietní, brání se nemocnice
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 15 fotografií
co to je?
Občas stravování v nemocnici opravdu stojí za to. Čeští pacienti si mnohdy postěžují, že jim jídlo nestačí a mají pořád hlad, někdy jim absolutně nechutná a nebo vypadá, jako by už bylo jednou pozřené. Ve valné většině případů jde však o pokrmy, které mají vše, co pacient zrovna může nebo musí sníst.

Zážitky z nemocnic bývají různé. Nejčastěji se však setkáte se zvláštně vypadajícím jídlem, které vám může už jen svým vzhledem chuť zkazit. Někdo dostane jen suchý rohlík s paštikou, někteří pacienti si můžou užívat brambor s karbanátkem, ale ne vždy je tomu tak. Dokonalým příkladem může být například pacient, o jehož pokrmu napsal web iDnes.cz.

V nemocnici v České Lípě ležel pacient, jehož známý a přítel, jistý Pavel Ťapajna, se o pokrm musel podělit. Růžová kaše namočená v omáčce s kousky mletého masa podle lidí nevypadala zrovna jedle a lákavě, alespoň tak smýšleli uživatelé Facebooku, když příspěvek zahlédli.

Kaši s řepou přirovnávali k jahodové zmrzlině

Uživatelé byli naprosto znechuceni a zděšeni tím, co pacient dostal na talíři. Sám Ťapajna, který fotku zveřejnil, oběd popsal jako "možná zdravý, ale ne pohledný". Což mu odsouhlasili i další, někdo si dokonce myslel, že jde o rozmixovaný meloun či jahodovou zmrzlinu, která plave v polévce.

Českolipská nemocnice se bránila tím, že s jídlem nic špatného není. Mělo totiž jít o bramborovou kaši s červenou řepou a mletým krutím masem. Z hlediska výživových hodnot by jídlo nemuselo být špatné, což iDnesu potvrdila i nutriční terapeutka Lenka Horká: "Šlo o dietní jídlo pro seniory. Ostatní pacienti měli knedlíky a zelí z červené řepy a krůtí na česneku."

Dostali jste také někdy podobně nevzhledný pokrm? Nebyli jste spokojeni s jídlem v nemocnici? Můžete se o fotku i příběh podělit s námi. Stačí ji poslat na redakce@extra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy