Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Český mysteriózní thriller: Daria slibuje napětí od začátku až do konce

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
premiéra
Na konci ledna přijde do kin nový český film s názvem Daria. Tvůrci s jeho uvedením otáleli, jelikož snímek představuje poměrně nestandardní vizuální ztvárnění od komiksových titulků až po speciální snové scény. Zážitek z filmu ale bude nejen proto stát za to, slibují debutující režisér Matěj Pichler, producent Michal Theer i herečka Klára Miklasová.

Ústřední postavou thrilleru je mladá farmaceutka Daria, která se v úvodu představí jako sexy femme fatale. Po seznámení s psychiatrem Markem a jejich první schůzce ale Daria zmizí. „Darie se dějí od začátku do konce šílené věci. A ona na ně neumí reagovat. Ze začátku si myslí, že má všechno pod kontrolou, ale ukáže se, že situaci nezvládá. A tak se nechá jenom nést tím, co se jí děje,“ představila svoji postavu začínající herečka Klára Miklasová, kterou diváci mohli zatím vidět v seriálech Ulice, Single Man nebo Černé vdovy

Do příběhu Darii se díky seznámení přes sociální sítě zamotá psychiatr Marek, kterého ztvárnil Jaromír Nosek A dokonce i jeho maminka, primářka psychiatrické kliniky. Tu hraje Jana Šulcová „Jana už mi jednou hrála takovou skoro mámu v seriálu, tak jsme to teď dotáhli. Bylo to hrozně hezké, je to úžasná dáma. A některé ty scény s ní byly až dojemné,“ svěřil se Nosek, pro kterého to je zatím jeho největší filmová role. „Vypadá to jako detektivka a mě baví ta problematika, kterou tam řešíme. A to, že jsme v tom celkem drzí,“ dodal herec.

Film je úžasnou vizuální podívanou, jak předesílá režisér Matěj Pichler. „Obrovský dík za to patří Štěpánu Kuklíkovi, který z toho udělal neuvěřitelné výtvarno ať už ve scéně, nebo mimo ni. Originální titulky do filmu obstarala kreslířka Kateřina Bažantová alias Ktaiwanita a kameraman Aleš Hart to skvěle natočil. To se opravdu musí vidět,“ dodal s úsměvem režisér, který má za sebou několik studentských filmů, hudebních klipů a reklamních režií. Za kamerou si ale troufl na takové herecké bardy, jako jsou Jiří Schmitzer, Norbert Lichý, Karel Dobrý, Martin Sitta, Jan Vlasák či Vasil Fridrich. Dvě důležité postavy ztvárňují pak dokonce polský herec Pawel Delag a Američan Paul Louis Harrel. „Byla to pro mě velká pocta, pracovat s takovými herci. Byli výborní, i když byla na place často zima, nebo zahraničních herců, když se museli naučit dlouhé dialogy v češtině. Opravdu klobouk dolů,“ dodal režisér.

Mystery thriller s kriminálními prvky Daria přijde do kin 30. ledna 2020. Producentem je společnost Europe DMT Production Michala Theera, distributorem společnost Bontonfilm.

Související články

Další články