Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Český lev se blíží! Celý večer se bude vysílat ve SLOVENŠTINĚ! Proč?!

Český lev, kňučí pod slovenskou taktovkou...
Zdroj: extra
+ Dalších 11 fotografií
Jedna z nejprestižnějších filmových akcí roku Český lev se už kvapem blíží! Jak to bude letos? A proč český národ je zas za hlupáky?

Slavnostní vyhlášení Českého lva proběhne 4. března v pražském Rudolfinu před kamerami České televize. Celou akci bude k překvapení všech moderovat Adela Banášová V minulosti večerem provázela ostřílená moderátorka Lucie Výborná, která celé akci dodala šmrnc a vysokou úroveň.

Kde soudruzi udělali chybu To opravdu netušíme. Českou prestižní cenu za český film vysílanou Českou televizí bude moderovat slovenská moderátorka, kterou známe v Čechách spíše z komerčních talentových soutěží, jako je Česko Slovenská SuperStar! Myslíte si, že je to úsměvné? Ne, tohle je bohužel k pláči.

Díky bohu že letošní ročník je naplněn opravdu kvalitní prací českých filmařů a herců. Jeden z nejvýdělečnějších českých filmů za posledních deset let promítaný v českých kinech, Lída Baarová, bude o cenu Český lev soutěžit hned ve třech kategoriích.

Famózní herečka Simona Stašová byla nominována v kategorii NEJLEPŠÍ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI, hudební skladatel Ondřej Soukup (65) v kategorii NEJLEPŠÍ HUDBA, v kategorii NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE byl nominován Zdeněk Flemming.

Nejvíce nominací ze všech českých filmů (celkem 14) získal film Masaryk, tento film bohužel obyčejný český divák ještě neměl šanci spatřit. Také film Anthropoid získal mnoho nominací, a to 12. Třetí nejvyšší počet nominací (celkem 9) má drama Jana Hřebejka, film Učitelka. A v neposlední řadě 8 nominací získal film Já, Olga Hepnarová.

Bohužel smutným faktem je, že největší díl nominací získaly opět filmy, na které do kin mnoho diváků nepřišlo. Oproti ostatním tak s počtem nominací například zaostává úspěšná filmová pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2 Jednu nominaci získal v kategorii NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI v podobě Ivana Trojana a v kategorii NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI soutěží o Českého lva oblíbený herec Boleslav Polívka. Film Anděl Páně 2 má sice ještě 4 další nominace, ale ty tak nějak jdou mimo hlavní zájem filmového diváka.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy