Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Český lev rok po roku. Sošku získaly herecké legendy i neznámý Polák

Český lev: Těchto 29 herců získalo sošku v minulosti
Zdroj: Profimedia/Koláž eXtra.cz
+ Dalších 25 fotografií
ocenění

Vyhlášení nejlepších herců uplynulého roku v rámci udílení cen Český lev se blíží. Než se dočkáme vítěze letošního ročníku, pojďme si připomenout 29 předešlých tváří, které ovládly tuto prestižní kategorii. Cennou sošku si podle oficiálních stránek odnesli mimo jiné Karel Roden, Bolek Polívka, Kryštof Hádek, Ivan Trojan, Jiří Schmitzer nebo Vlastimil Brodský.

V pořadí již třicátý ročník předávání filmových cen Český lev se hlásí o slovo. V kategorii nejlepší herec podle oficiálních stránek Českého lva zabojují o cennou sošku Michal Kern za roli ve filmu Arvéd, Adam Mišík za drama Banger, Matyáš Řezníček, který si zahrál ve snímku Hranice lásky, Vojtěch Dyk za roli v Il Boemo a Martin Finger za snímek Slovo.

Kdo ze zmíněných herců si odnese vítěznou sošku, se dozvíme už v sobotu na slavnostním ceremoniálu, který bude přenášet živě stanice ČT 1. Ještě předtím si však s námi připomeňte předešlých 29 výherců prestižní kategorie.

Mezi nimi najdeme jak herecké stálice typu Ivana Trojana, Jiřího Schmitzera nebo Kryštofa Hádka, kteří všichni získali sošku několikrát, tak i herce širšímu publiku méně známé, jako je třeba polský herec Olaf Lubaszenko, který získal Českého lva za roli ve filmu Je třeba zabít Sekala.

Na všechny vítěze v průběhu let se můžete podívat v galerii.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy