Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Český lev 2018 je za dveřmi: Největší šanci má podle sázkařů snímek Bába z ledu

Film Bába z ledu má velké šance na výhru.
Zdroj: FDb.cz
+ Další 3 fotografie
Již 25. ročník cen filmové a televizní akademie Český lev už pomalu klepe na dveře. Předávání se odehraje 10. března v Rudolfinu. Přímý přenos budeme moci sledovat na obrazovkách České televize. Šanci na výhru má podle sázkařů především film Bába z ledu, který má patnáct nominací. Oproti tomu moc důvěry nezískal snímek Jana Svěráka, a to i přesto, že si z nominačního ceremoniálu odnesl už dvě ceny. Cenu filmových diváků a nejlepší filmový plakát.

Již zítra se odehraje předávání cen filmové a televizní akademie Český lev. Sázkaři mají jasno. Největší šanci na výhru má drama Bába z ledu. Film Bohdana Slámy se těší z patnácti nominací. „V současné době si na Kronerovou vsadilo 54 % sázkařů. Další čtvrtina sázejících si je jistá, že Bába z ledu vyhraje rovněž hlavní kategorii nejlepší film,“ uvádí mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková pro iDNES.cz. Právě Kronerová hraje hlavní roli ve zmiňovaném filmu. Jen na ni vypsán kurz v poměru 1,20:1.

Pavla Nového, který v Bábě z ledu hraje též, věří 11 % sázkařů. Oproti tomu snímek Jana Svěráka Po strništi bos moc důvěry nezískal. Vsadilo na něj jen 5 % lidí. Obsadil třináct kategorií. A pouze 3 % procenta získal film Milada, a to i přesto, že je nominován v deseti kategoriích a jeho šance by laickým odhadem mohly být relativně vysoké. Veřejnost filmu Davida Mrnky ale zjevně nevěří. Křižáček, který byl oceněn na filmovém festivalu Karlovy Vary, má nominací devět. Československé drama Špína pak o jednu méně. Favoriti jsou ale jasní.

Přímý přenos bude zítra od 20:00 vysílat Česká televize. Výběr 136 hlasujících akademiků probíhal z 25 celovečerních hraných a animovaných filmů a 26 dokumentů.

Související články

Další články