Již zítra se odehraje předávání cen filmové a televizní akademie Český lev. Sázkaři mají jasno. Největší šanci na výhru má drama Bába z ledu. Film Bohdana Slámy se těší z patnácti nominací. „V současné době si na Kronerovou vsadilo 54 % sázkařů. Další čtvrtina sázejících si je jistá, že Bába z ledu vyhraje rovněž hlavní kategorii nejlepší film,“ uvádí mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková pro iDNES.cz. Právě Kronerová hraje hlavní roli ve zmiňovaném filmu. Jen na ni vypsán kurz v poměru 1,20:1.

Pavla Nového, který v Bábě z ledu hraje též, věří 11 % sázkařů. Oproti tomu snímek Jana Svěráka Po strništi bos moc důvěry nezískal. Vsadilo na něj jen 5 % lidí. Obsadil třináct kategorií. A pouze 3 % procenta získal film Milada, a to i přesto, že je nominován v deseti kategoriích a jeho šance by laickým odhadem mohly být relativně vysoké. Veřejnost filmu Davida Mrnky ale zjevně nevěří. Křižáček, který byl oceněn na filmovém festivalu Karlovy Vary, má nominací devět. Československé drama Špína pak o jednu méně. Favoriti jsou ale jasní.

Přímý přenos bude zítra od 20:00 vysílat Česká televize. Výběr 136 hlasujících akademiků probíhal z 25 celovečerních hraných a animovaných filmů a 26 dokumentů.