Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Český kardiochirurg o koronaviru: Když se rychle nakazíme všichni, bude to nejlepší

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Panika je zbytečná, strašení kolem koronaviru je politický populismus. Uznávaný kardiochirurg Jan Pirk (71) překvapil svými slovy o nákaze, která se z Číny rozšířila i do Česka. V tuzemsku je momentálně osm potvrzených případů. Nejlepší by bylo, kdybychom se všichni rychle nakazili, šokuje doktor z pražského IKEM.

Jan Pirk promluvil o koronaviru, kterým je v Česku nakaženo osm lidí, pro týdeník Reflex. "Toto šílenství je zcela neopodstatněné. Je to nový typ chřipky, na kterou u nás zemře každý rok několik desítek lidí,“ prohlásil kardiochirurg.

Známý lékař se domnívá, že v ideálním případě se nakazí koronavirem všichni a stanou se tak proti němu imunními. "Bylo by nejlepší, kdybychom ten koronavirus prodělali všichni rychle, získali tím imunitu a byl by pokoj," vysvětlil Pirk.

Nepřehlédněte: ONLINE: Koronavirem je v Česku nakažených 8 osob, vláda zastavila lety do Itálie

Populismus

Strašení a vyvolávání paniky pokládá za populismus, politici prý nákazu zneužívají ke zvýšení popularity. Češi se podle Pirka nemusejí obávat, jelikož průběh nemoci Covid-19 se zatím ukazuje jako mírný.

"V Číně je populace přemnožená a vždy se něco stane, když se určitý živočišný druh přemnoží. Nikdo nemluví o tom, že velkým problém je tuberkulóza, na kterou umřou miliony lidí ročně,“ uzavřel doktor.

Související články

Další články