Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Český internet řve smíchy: Ministryně Schillerová jako pták, a proč tam není slepice

Zdroj: Archiv Jan Kordovský
+ Dalších 8 fotografií
galerie
Ministryně financí České republiky Alena Schillerová (za ANO) se stala terčem internetových vtípků. Novinář a podcaster Jan Kordovský na svém twitterovém účtu publikoval sérii koláží, ve kterých k sobě dosadil fotografie ministryně a všemožných ptáků. Lidé nadšeně reagují, píší o skvělém nápadu. Autor se inspiroval v zahraničí.

Český internet se v posledních dnech baví sérií koláží, které na svých sociálních sítích zveřejnil Jan Kordovský, novinář a autor podcastu Stopáž. Vtipná série ukazuje ministryni financí Alenu Schillerovou v připodobnění k všemožným ptákům. Jde o satiru, jejíž podstata stojí na tom, že se ministryně ráda obléká do celého spektra barev a jejich kombinací.

„Nemáte náhodou dalších 20 podobných fotek? Protože by z toho bylo krásné pexeso,” neškodně se baví lidé na sociálních sítí a komentují, že jde o zdařilou práci. „Toto je výborné. Super vtip s nápadem a krásně provedený.” Někteří koláže nazývají dokonce mistrovským dílem, jiní se ministryně zase zastávají. „Na spoustě z těchhle fotek jí to ale i docela sluší. A ti ptáci jsou teda nádherný!”

„Ehm,” píše další uživatel, „a proč tam jako není slepice… Oh wait."

Myšlenka spojení známé osobnosti s okřídleným tvorem pochází ze zahraničí, britská kolážistka vytvořila soubor, který připodobňuje amerického zpěváka Prince k motýlům.

Související články

Další články