Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Český hokejový talent dostal za rasismus extrémní trest. Pomoc mu nabízí i Dominik Hašek

Kryštof Hrabík: Hokejový talent dostal stopku za rasismus na 30 zápasů
Zdroj: Profimedia
Skandál

Distanc na 30 zápasů dostal v zámořské hokejové soutěži český útočník Kryštof Hrabík (22). Důvodem vysokého trestu je rasismus, kterého se kladenský odchovanec dopustil v utkání farmářských týmů San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners. Hrabík vůči soupeři tmavé pleti Boku Imamovi napodoboval opici. Chování českého talentu odsoudily oba kluby, Dominik Hašek pak přes Twitter nabídl Hrabíkovi pomoc.

Kryštof Hrabík rasistické gesto v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners směřoval k soupeři Boku Imamovi. Ten si ale opičích posunků nevšiml. Na incident však upozornila střídačka vítězného Tucsonu a její podezření následně potvrdily opakované záběry z ledové plochy.

Prakticky okamžitě přišla suspendace českého hráče ze strany jeho týmu, vzápětí následovala i reakce soutěže AHL. Ta Hrabíkovi napařila dlouhý třicetizápasový distanc. Podle prohlášení AHL může po 12. březnu požádat o jeho snížení podle toho, jak si povede ve školícím programu o rasismu a inkluzi, pořádaném výborem NHL pro začlenění hráčů.

Odsouzení se Hrabík dočkal nejen ze strany týmu soupeře, ale i svého vlastního. "Byli jsme zděšeni, když jsme se o tomto incidentu dozvěděli. Nabízíme upřímnou omluvu Bokovi, Roadrunners, AHL, našim fanouškům a celé hokejové komunitě." uvedl Hrabíkův klub, který je farmou klubu z NHL San Jose Sharks.

Hašek drží palce

Kauzu zaregistrovala i česká legenda Dominik Hašek. Někdejší vynikající brankář nabídl Hrabíkovi pomoc. "Tvrdý trest. Určitě s tím klukem po sezoně rád budu mluvit, když z jeho strany bude zájem. Držím mu moc palce, ať si chybu uvědomí a poučí se z ní," uvedl Hašek na Twitteru.

Hrabík odešel do zámoří z extraligového Liberce v roce 2018. V tu dobu zažíval jedno z nejlepších období, protože se dvakrát dostal na juniorské mistrovství světa. Přechod do dospělého hokeje ale zatím drhne a do NHL ještě český talent nenastoupil. Dveře si přitom dost možná sám teď zabouchl svým rasistickým gestem.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy