Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Český fotbalista Barák vzkazuje z Itálie: Situace není vážná, je to jen chřipka

Český fotbalista Barák vzkazuje z Itálie: Situace není vážná, je to jen chřipka
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Antonín Barák
Počet obětí koronaviru se v Itálii blíží ke třiceti tisícům. Situace na Apeninském poloostrově je stále vážná, ne všichni ji ale vidí tak tragicky, jak je prezentována v médiích. Ostře se proti vládním zákazům a přísné karanténě vyjádřil také český fotbalový reprezentant Antonín Barák (25), který působí v italském Lecce. "Je to de facto nějaká chřipka, která je tu s námi nejspíš už delší dobu," myslí si fotbalista.

Pětadvacetiletý záložník je v Itálii od roku 2017, kdy přestoupil ze Slavie do Udine, které ho v zimě poslalo na hostování do Lecce. To je aktuálně v tabulce na třetím místě od konce, Barák ale věří, že se sezona ještě dohraje a se svým týmem zabojuje o záchranu. „Pokud se nedohraje tenhle ročník Serie A, tak minimálně pět šest klubů bude mít obrovské finanční problémy vůbec další sezonu začít,“ uvedl pro agenturu ČTK. „S tím jsou spojena televizní práva a vysílatelé se snaží co nejvíc natáhnout kluby. Na tom by tratila celá Itálie, kde je fotbal třetím nejsilnějším faktorem přísunu peněz do státní kasy," dodal dvanáctinásobný český reprezentant.

Barák tráví čas v domácí karanténě společně se svou těhotnou snoubenkou. A s kroky, které dělá italská vláda, vůbec nesouhlasí. „Jsme už dva měsíce zavření doma, naštěstí můžeme aspoň na zahradu. Čekáme na zprávy, až se to konečně změní. Každým dnem dávají jiná rozhodnutí a některá z nich nejsou v rámci našich práv a svobod," říká.

Politická hra?

Rodák z Příbrami, kde nastartoval svou kariéru, tvrdí, že nemoc covid-19 a koronavirus samotný nepodceňuje, podle něj se ale de facto jedná o chřipku. „Je tu s námi nejspíš už delší dobu, než uvádějí některá média. Člověk se na ten problém musí dívat do hloubky. Spíše za tím vidím politickou hru některých lidí,“ myslí si Barák.

Více osob než v Itálii zemřelo na koronavirus pouze v USA, Barák si přesto myslí, že situace není tak dramatická, jak vypadá. „Neřeknu ani slovo, kdyby denně umíralo sto tisíc lidí. V Itálii lidé umírali, ale myslím, že to procento bylo i na svém vrcholu minimální, když budeme jmenovat i jiné nemoci, jako třeba normální chřipku,“ tvrdí autor pěti reprezentačních branek, podle něhož by se v Itálii měla začít uvolňovat přísná opatření: „Teď je covid-19 jasně na ústupu, každým dnem čísla klesají a jsou naprosto směšná. Všichni vidí, že se situace neskutečně zlepšila, takže nevidím důvod, proč nevyzkoušet uvolňování. Vůbec si nemyslím, že situace je tak vážná, jak se z ní dělá.“

Barák věří, že se italská fotbalová liga zase rozběhne. Pro dohrání ročníku je všech dvacet klubů Serie A a některé už v pondělí začínají s individuální přípravou v tréninkových centrech. „Když budu mluvit za všechny hráče, se kterými jsem se bavil, tak všichni to chtějí dohrát," uzavřel.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy