Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Navštívili jsme jezírko z Pelíšků, kde vznikla legendární scéna s mužem na motocyklu. Co nám o ní řekl režisér Hřebejk?

+ Další 4 fotografie
"Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta na motorce. Muže s koženou brašnou na zádech..." Každý si vzpomene na scénu z Hřebejkových Pelíšků, kdy se příslušník StB podrobí prosbám studentů střední školy a začne vyprávět historku o muži s koženou brašnou. Navštívili jsme místo, kde se tato scéna natáčela. Poznáte jezírko, kde se vykoupal rozstřílený pošťák?

Vypravili jsme se na místo, kde vznikla slavná scéna z filmu Pelíšky režiséra Jana Hřebejka. Scénu, ve které příslušník Státní bezpečnosti vypráví studentům střední školy historku o zásahu proti zločinci, známe všichni. Filmoví fanoušci ji charakterizují dvěma slovy: „Dvě dávky.“

Všimli jsme si těžce nepřístupného a členitého terénu při vstupu na břeh, na kterém je onen diverzant zastřelen. Zeptali jsme se režiséra Hřebejka na průběh natáčení scény.

„Scénu jsme točili s kaskadérem Leošem Stránským, který z toho kopce nabral plnou rychlost a mezi kameny nějak prokličkoval. Odvedl skvělou práci. Tu scénu jsme natáčeli maximálně nadvakrát, měli jsme kamery na té skále napravo od jezírka. Ty skály se zdají být nepřístupné, ale my jsme se tam vyškrábali i s kamerou a záběr jsme tak měli perfektní,“ uvedl Jan Hřebejk exkluzivně pro eXtra.cz.

Snímek Pelíšky lze charakterizovat jako rodinnou komedii s hořkou atmosférou událostí pražského jara. V hlavních rolích můžeme vidět Miroslava Donutila, Bolka Polívku, Jaroslava Duška, Evu Holubovou, Stellu Zázvorkovou a také Simonu Stašovou. Hvězdně obsazený film nám připomíná srpnové události roku 1968, kdy celý stát strnul během jedné noci a téměř každému se změnil život. Někteří emigrovali, jiní to štěstí neměli a politické změně se museli přizpůsobit.

I přes tento historický kontext nás film dokáže ze srdce rozesmát a pamatujeme si z něj několik skvělých hlášek a scének, které pobavily celou rodinu.

Jedna z těchto scének se natáčela u Prokopova jezírka nedaleko Barrandova. Jezírko je součástí přírodní rezervace Prokopovo údolí v Hlubočepech v Praze 5. Vzhledem ke své lokalitě bylo jezírko jasnou volbou, protože film se natáčel převážně na Barrandově.

Přinášíme vám několik fotek, které vám připomenou vaši oblíbenou scénku.

Související články

Další články