Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Český film jde ke dnu: Tohle je 5 nejhorších českých snímků za rok 2018!

+ Dalších 7 fotografií
PROPADÁK
Je všeobecně známo, že kvalita českých filmů není nijak valná. Ti nejlepší čeští herci, jako byl například Vladimír Menšík, už odešli na věčnost a tvůrci kvalitních snímků se z Česka přesouvají do zahraničí, kde se jim daří rozjíždět slibnou kariéru. To je také jeden z důvodů, proč se našim filmům příliš nedaří. Letošní rok se nesl v duchu propadáků a kvalitní snímek aby člověk pohledal.

Rok 2018 nám nepochybně přinesl i kvalitní českou tvorbu, úspěch sklidil například Jan Palach nebo pohádka Čertí brko. Bohužel to špatné opět zastiňuje to dobré, a tak se divákům do povědomí dostaly spíš filmy, jejichž obsazení ani děj nikoho nenadchly. Představujeme vám ty největší české propadáky tohoto roku!

Dukátová skála

Tento film byl divákům představen už v lednu letošního roku. Během pouhých pár dní se na něj snesla obří vlna kritiky, kterou patrně nikdo z tvůrců nečekal. Příběh se točí především okolo čtrnáctiletého chlapce, který byl kvůli zranění páteře upoután na invalidní vozík a už nikdy nebude mít možnost chodit. Jeden by řekl, že půjde o úspěch sklízející doják, na který se budou v kinech stát nekonečné fronty. Opak je ale pravdou. Na serveru ČSFD dosáhl film hodnocení pouhých osmnáct procent. „Absolutně nechápu, jak takový projekt může někdo pustit do kin a podepsat se pod něj,“ komentuje snímek naštvaná divačka.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Podle diváků byla jediným pozitivem celého filmu krásná Klára Issová, která se ujala hlavní role. Příběh ženy, která se při honbě za láskou ochotně přestěhuje do velkoměsta, pobavil jen málokoho a režisér Filip Renč dostal pořádnou nálož. Návštěvníci kin odcházeli naštvaní a Renče obviňují, že vykrádá vtipy Zdeňka Trošky z dob, kdy točil Kameňák. „Pokud jde o skutečně kvalitní horor, můžu jen doporučit,“ píše divák, podle kterého je sledování snímku především pro muže šíleným utrpením.

Věčně tvá nevěrná

Třetí příčku v žebříčku největších českých propadáků letošního roku obsadil snímek režiséra Milana Cieslara. Rozpadající se rodinu přijede navštívit tetička psycholožka, která manželům radí, jak vrátit manželství původní jiskru. Takovou zápletku by Američané ihned smetli ze stolu, čeští filmaři se jí ale chytli a drželi se jí zuby nehty, dokud nevznikl výsledný produkt. „To je neuvěřitelné, taková sr..... umělá, falešná, povrchní, stupidní, nízká, klišoidní, trapná, nudná,“ hodnocení divačky hovoří za vše.

Backstage

Tento snímek by se dal bez problémů nazývat špatnou parodií na Let's Dance. Také proto je tolik kritizovaný – příběhy teenagerů, kteří se snaží prorazit v tanci a k tomu řeší i své puberťácké problémy, jsme viděli už dávno a v mnohem atraktivnější podobě. Tvůrce navíc nenapadlo nic lepšího než nechat slovenské herce nadabovat do češtiny, což už bylo pro diváky pomyslným posledním hřebíkem do rakve. „Při sledování mi bylo až trapně. Backstage atakuje dno české kinematografie,“ zmiňuje divák.

Dvě nevěsty a jedna svatba

Posledním propadákem seznamu nemůže být nic jiného než film, který obsazením nápadně připomíná Účastníky zájezdu, kde si Anna Polívková zahrála dceru Boba Klepla a Evy Holubové. V této komedii se k ní ale přidala ještě sestra, ztvárněná Ester Geislerovou, kterou si budou vždy všichni pamatovat jen jako nenáviděnou Martu z hitu Snowboarďáci. Jako by sama zápletka, kdy dvě sestry bojují o přízeň jediného muže, nestačila, markéři udělali z Klepla přestárlého Legolase, na nějž se pomalu nedalo dívat. Podle diváckých hodnocení je film příliš předvídatelný a na žánr komedie málo zábavný.

Mohlo by vás zajímat

Další články