Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Český dovolenkový ráj se opět uzavírá! Které španělské regiony zavedly restrikce?

Český dovolenkový ráj se opět uzavírá! Které španělské regiony zavedly restrikce?
Zdroj: Profimedia.cz
koronavirus

Špatná zpráva pro všechny dovolenkáře. Několik regionů ve Španělsku opět přitvrzuje v opatřeních proti koronaviru. Týká se to oblíbené Valencie i Kanárských ostrovů.

Některé španělské regiony zavádějí zákazy vycházení a omezení společenských kontaktů a nočního života, aby zastavily prudký nárůst infekcí koronaviru, za který může varianta delta šířící se mezi neočkovanými mladými lidmi.

Katalánsko a Valencie omezují setkání na 10 osob a obnovují omezení veškerých aktivit v pozdních nočních hodinách. Region Asturie na severu země v pondělí zakázal provozování vnitřních barů a restaurací.

Znovuzavedení nočního zákazu vycházení čeká také Kanárské ostrovy, které se k tomu chystají hned po potvrzení soudem.

U lidí mladších 30 let se virus ve Španělsku nyní šíří třikrát rychleji než průměr. V pondělí se celostátní incidence vyšplhala na 368 případů na 100 000 obyvatel (pro srovnání v ČR je nyní na čísle 14).

Ačkoli mladší pacienti obvykle nepotřebují intenzivní péči, vysoký počet případů pomalu zvyšuje zatížení nemocnic. Španělsko plně zaočkovalo více než 21 milionů lidí, tj. 46 % své celkové populace. Ale pouze zhruba 600 000 z nich je mladších 30 let.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy