Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Český dovolenkový ráj se opět uzavírá! Které španělské regiony zavedly restrikce?

Zdroj: Profimedia.cz
koronavirus

Špatná zpráva pro všechny dovolenkáře. Několik regionů ve Španělsku opět přitvrzuje v opatřeních proti koronaviru. Týká se to oblíbené Valencie i Kanárských ostrovů.

Některé španělské regiony zavádějí zákazy vycházení a omezení společenských kontaktů a nočního života, aby zastavily prudký nárůst infekcí koronaviru, za který může varianta delta šířící se mezi neočkovanými mladými lidmi.

Katalánsko a Valencie omezují setkání na 10 osob a obnovují omezení veškerých aktivit v pozdních nočních hodinách. Region Asturie na severu země v pondělí zakázal provozování vnitřních barů a restaurací.

Znovuzavedení nočního zákazu vycházení čeká také Kanárské ostrovy, které se k tomu chystají hned po potvrzení soudem.

U lidí mladších 30 let se virus ve Španělsku nyní šíří třikrát rychleji než průměr. V pondělí se celostátní incidence vyšplhala na 368 případů na 100 000 obyvatel (pro srovnání v ČR je nyní na čísle 14).

Ačkoli mladší pacienti obvykle nepotřebují intenzivní péči, vysoký počet případů pomalu zvyšuje zatížení nemocnic. Španělsko plně zaočkovalo více než 21 milionů lidí, tj. 46 % své celkové populace. Ale pouze zhruba 600 000 z nich je mladších 30 let.

Související články

Další články