Už jste slyšeli o tom, že si jde dopisovat s americkými vězni? Tito muži, kteří porušili zákon, mají na internetu svou webovou stránku, díky níž si mohou dopisovat s lidmi z celého světa. A české ženy se do tohoto typu seznamky úplně zbláznily.

Na stránce writeaprisoner.com to funguje tak, že si vyberete vězně dle kritérií, jako je věk, pohlaví, sexuální preference a několika dalších, zatrhnout dokonce můžete i pouze ty, kteří jsou odsouzeni k trestu smrti.

Dopisování má svoje přísná kritéria, která jsou na webu popsána, vše je pochopitelně přísně kontrolováno a těm, co si s vězni dopisují, musí být 18 a víc let. Každý vězeň musí mít na svém profilu uvedeno, za co je uvězněn, jestli se jedná o ozbrojenou loupež, nebo vraždu. Většina trestů jde pak dohledat na internetu, kde je podrobně popsaný zločin.

Tuto formu poněkud netypické seznamky si oblíbilo mnoho českých žen a dívek, které se o ni rozepisují na jednom fóru. Reakce na dopisování si s odsouzenými bývají často velmi negativní. „Dopisování s vězni je úchylný – nedovedu si představit, co za motivaci má člověk, který se do něčeho takovýho pustí (kecy o zajímavý zkušenosti, pomoci, zpříjemnění atd. si prosím strčte za klobouk) – není v tom nic jinýho než snaha být děsně zajímavá – to vám ale bohužel nějak nevychází, resp. u inteligentních lidí jste za hlupáky, ale chápu, u sobě rovných jste jistě děsně cool,“ píše jedna uživatelka.

Přesto se tenhle způsob psaní dopisů stal natolik oblíbeným, že si na tom samém fóru už dívky radí, jaké poslat vězňům dárky k Vánocům. A jaký na to máte názor vy? Přijde vám to normální?