Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Český děda Simpson a poručík Columbo Dalimil Klapka: Nohy už mě nechtějí poslouchat

Dalimil Klapka
Zdroj: Profimedia.cz
Dabér
I když jeho tvář si vybaví především divadelní fajnšmekři, mezi diváky detektivek a animovaných seriálů je jeho jméno pojmem. Doyen českého dabingu Dalimil Klapka (87) eXtra.cz přiznal, že ho bohužel už začínají dohánět neduhy stáří. Při posledním představení před zavřením divadel ho přestaly poslouchat nohy a skácel se na zem.

Dalimil Klepka se smiřuje se stářím

Jeho hlasem mluví už 31 sezón roztržitý děda Abraham Simpson i ředitel školy Seymour Skinner v Simpsonových, neodmyslitelně spjatý je i s poručíkem Columbem, kterého v roce 1996 převzal po Petru Haničincovi

Dalimil Klapka sice pracuje i přes vysoký věk, ale ten už si bohužel vybírá svou daň.

„Už jsem starý, mám potíže s chůzí. Lékaři na cévním mi doporučili nějaké cviky. Při posledním představení Sugar na Fidlovačce, které se hrálo třetího října, jsem na jevišti uklouzl a upadl, museli mě zvedat. Už mi prostě odchází tělo. Operace žádná možná není, nohy už jsou zkrátka unavené, nechtějí poslouchat,“ prozradil eXtra.cz Dalimil Klapka s tím, že na všechny problémy světa člověk před diváky okamžitě zapomene.

Autonehoda

Z nedávné doby pochází i karambol s autem, který však s jeho věkem nesouvisí.

„Měl jsem bouračku. Připravil jsem se úplně o automobil, i když sami policisté mi říkali, že na tom místě není označený obrubník, a tak tam dochází k nehodě třikrát týdně. Vjel jsem na něj a očesal si celý spodek auta. Nikomu se naštěstí nic nestalo,“ prozradila nám dabérská legenda, která poprvé namluvila zahraniční film už v roce 1957.

Velký rozhovor s Dalimilem Klapkou o jeho práci, dabování hry Mafia, o únavě ze Simpsonových, zklamání z uzavření divadel i záchraně života po boji s démony přineseme na eXtra.cz již brzy!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy