Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Českou učitelku vyhodili ze školy, protože nejí maso! A rodiče si stěžovali

Michaela Vincourová prý ovlivňuje děti, protože nejí maso.
+ Další 2 fotografie
Příběh české učitelky Michaely Vincourové dráždí veřejnost. Potetovaná mladá dáma tvrdí, že ji vyhodili ze školy, protože nejí maso.

Příběh Michaely Vincourové (na Instagramu vystupuje jako Zmatena.vila) koluje na sociálních sítích už několik hodin. A nutno zdůraznit, že dráždí ty, co maso nejedí i ty, kteří si řízek a tlačenku neodpustí. O co jde? Učitelka z mateřské školky tvrdí, že musí v práci skončit, protože odmítá jíst maso.

Vincourová na svém Instagramu uvedla, že si ji ředitel školky pozval k sobě do kanceláře. „Začal slovy, že se zájmy školy kříží s mou filozofií a že čím dál více rodičů si do školky chodí stěžovat, že jejich děti nechtějí jíst maso,“ popisuje učitelka. Jedna z maminek prý udělala ve ve školce šílenou scénu, že její holčička doma přestala jíst maso kvůli paní učitelce Míše.

„Rozhovor vedl jasně a zřetelně k závěru, že mít vegana ve školce je riziko pro podnikání a to si oni nemůžou dovolit,“ tvrdí Michaela. Pak prý začala plakat. Řediteli se jí zželelo a začal Míše doporučovat, aby nepoužívala větu, že zvířata nejí, protože je má ráda. Podle ředitele je prý taková věta nebezpečná, protože to vyvolává v dětech pocit, že když ony maso jí, tak zvířata nemají rády.

Přes víkend se měla Michaela rozmyslet, co dál. A ona se rozmyslela, že ve škole skončí. „Jsme ve 21. století a já nebudu cenzurovat, co říkám pod vyhrožování vyhazovem. Nebudu na místě, kde mě nutí mlčet,“ uvedla mladá učitelka.

Ředitel ji tedy nakonec nevyhodí, ale ona sama odejde. Pod jejím statusem se rozhořela zajímavá debata. Čest lidí mladé učitelce fandí s tím, že projevit své názory je v pořádku. Další ale tvrdí, že děti skutečně ovlivňovala negativně, protože jíst maso je důležité a normální. Celý příspěvek najdete zde.

Jaký máte na celou situaci názor vy? Je v právu učitelka? Nebo mají pravdu rodiče dětí? Napište nám své názory do diskuze pod článkem.

Mohlo by vás zajímat

Další články