Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Českou rodinu zadrželi v Tunisku: Z terorismu nařkli i pětiletého chlapce!

Strašný zážitek!
Česká rodina zažila na dovolené v Tunisku opravdové peklo. Při obyčejné večerní vyjížďce autem ji u lesa obklíčili ozbrojení muži v uniformách a následně ji odvedli na policejní stanici, kde ji dvě hodiny vyslýchali kvůli podezření z terorismu. Všemu přihlížel teprve pětiletý syn, který následně musel čekat dvě hodiny sám v autě, než policie vyslechne jeho rodiče.

Takovou dovolenou si rodina z Brna nepředstavovala ani v tom nejhorším snu. Odcestovali za teplem do Tuniska a místo krásných zážitků si dovezou jeden, na který nezapomenou do konce života.

Jeden večer se celá rodina rozhodla, že si udělá výlet do lesa u letoviska Hammamet. Tam je však zadrželi ozbrojení muži bez uniforem a rodiče společně s pětiletým synem skončili na policejní stanici.

Policisté je zhruba dvě hodiny vyslýchali kvůli podezření z terorismu. Rodina je samozřejmě zděšena a chce tento incident řešit s ministerstvem zahraničí. Informoval o tom server Novinky.cz.

"Arabové v civilu hovořící špatnou angličtinou nás za tmy uprostřed lesa dojeli s vozidlem a bez dovolení nám otevřeli kufr auta. Tvrdili, že jsou policisté, ale ukázali nám pouze jakousi kartičku s tuniskou vlajkou bez jména a čísla. V jednu chvíli se nám podařilo ujet, ale po asi 300 metrech stálo přes silnici další auto a během chvilky jsme byli zablokovaní druhým vozem i zezadu,“ svěřil se Právu otec a manžel.

„Zamkli jsme se v autě a volali na tísňovou linku tuniské policie 197. Asi po půl hodině dojeli policisté se samopaly. K našemu překvapení nám zadrželi pasy a museli jsme je následovat na stanici. Zde nám řekli, že nás podezřívají z terorismu a vyslýchali nás téměř dvě hodiny a nevadilo jim, že je dítě venku samo v autě. Kolem třetí hodiny ráno se nám nakonec omluvili s tím, že jsme asi byli v nesprávný čas na nesprávném místě,“ popisuje muž hrůzný zážitek.

Celý případ je o to horší, že velkému stresu a šoku byl vystaven kromě dvou dospělých jejich teprve pětiletý syn, který musel čekat sám v autě.

„Jsem přesvědčen, že terorista by ke krytí nikdy nepoužil registrované auto z autopůjčovny, k tomu registrovaný pobyt v hotelu a malé dítě v autě. Procestoval jsem 80 zemí světa, měl jsem řadu kontaktů s policií i vojáky, a pokud byl nějaký problém, vždy se vše rychle vysvětlilo. Proto mám za to, že bezdůvodné podezření z terorismu byla provokace,“ dodává muž.

Související články

Další články