Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Českou rodinu zabila planeta NIBIRU! Kdo bude další obětí hvězdy smrti?

+ Dalších 7 fotografií
sekty
Říká se jí Planeta X, Nibiru, Nemesis nebo také Hvězda smrti. Má jít o planetu, která se přibližuje k Zemi a nese zkázu. Mohlo by se zdát, že jde pouze o fantazie duchovně zaměřených lidí, kteří hledají východiska ze svých těžkých životů. Jenže Nibiru má v České republice první potvrzené oběti. Tři lidé ve Zlíně spáchali sebevraždu, protože věřili, že na planetě Nibiru je čeká ráj. Kolik Čechu v moc Planety X věří?

Na úvod si shrneme známá fakta. Tříčlenná rodina ve Zlíně svou smrt plánovala a promýšlela dlouho. Mluvili o tom, že je na čase odhodit pozemské tělo a vydat se na rajskou planetu. Matka a její dospělí potomci se zbavovali financí a pozemských statků a plánovali lepší život na tajemné planetě. Jak se na takovou planetu cestuje? Sebevraždou.

Musíte se zabít (zbavit fyzického těla) a pak můžete cestovat na rajskou planetu. Na podobném principu funguje mnoho druhů různých sekt. A v minulosti známe i hromadné sebevraždy, kdy se stoupenci kultu rozhodli, že spáchají rituální sebevraždu a jejich duše odcestují do ráje. Známá je například sekta Chrám lidu. Její stoupenci v roce 1978 vypili jed v Guyaně ve víře, že budou cestovat za lepším životem. Tehdy vyšetřovatelé našli 900 mrtvých.

Mytologie

Mytologie kolem planety Nibiru je poměrně košatá. Podle starých Babyloňanů je planeta Nibiru spojená s bohem Mardukem, který je stvořitelem a pánem světa. Planeta se v nepravidelných intervalech přibližuje k Zemi a přináší zkázu (ale také nové zrození a nový počátek). Vědci z NASA její existenci opakovaně popřeli, ale pro věřící je to znamením, že ji odborníci pouze neumí vysledovat.

Když se Niburi dostane k Zemi, přináší smrt. Pokud jste ale duchovně na výši, můžete na Niburi nastoupit a odletět za lepším životem. Chce to ale zbavit se pozemského těla, protože to věřící přikovává k domovské Zemi. Chce to tedy sebrat odvahu a zabít se…

Že vlastní smrt vykupuje z pozemského plahočení je víra, která prostupuje různé náboženské systémy světa včetně islámu či křesťanství. Část lidí prostě věří, že po pozemském životě nás čeká život věčný (na nebesích a nebo na planetě Nibiru).

Na Nibiru by v míru v tuto chvíli mělo žít 58 milionů lidí. Ti vypadají stejně jako lidé na Zemi, jsou to naši bratři. Průměrný věk lidí na planetě Nibiru je 98 let a lidé tam žijí v rodinném klidu a pohodě. Prostě je to ráj.

Víra v Nibiru a Češi

Rodina za Zlína není jediná, kdo v moc a existenci planety Nibiru věřila. Lidé v Česku se podle religionistických výzkumů odvrací od klasického náboženství a věří v pohanské rituály, amulety, magii a nebo se zajímají o nové náboženské směry. Věří například, že nás zachrání mimozemšťané (Vesmířané, Andělé, Aštar Šeran atd.) a nebo věří v možnost odletět na Planetu X.

Češi věřící v planetu Niburi si vyměňují své zkušenosti na sociálních sítích a utvrzují se ve své víře. Je to víra skrytá a věřící s ní nechodí na ulici. Jedná se tzv. krypto-náboženský jev. V Nibiru může tedy věřit i váš kolega v práci, jen se vám tím nebude chlubit před firemní poradou. Odhaduje se, že o Niburi se může v České republice zajímat cca 3 tisíce lidí. Lidí, kteří uvažují o sebevraždě, by pak podle odborníků mohlo být jen několik málo jedinců.

Sektami tohoto typu jsou podle religionistů ohroženi zejména zoufalí lidé, kteří neumí nalézt východisko ze složité životní situace. Ohroženi jsou dále mladí lidé, kteří hledají smysl života a senioři, kteří jsou osamoceni a vidí, že se blíží konec jejich života.

Mohlo by vás zajímat

Další články