Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Českou rodinu s miminkem nepustili z Číny: Chtěli nám vzít naši Malvínku (2 měs.)

Zdroj: archiv K. Pekařové
+ Dalších 18 fotografií
čínské peklo!
Šíleným peklem si od pátku prochází česká rodina, která dlouhodobě žije v Číně. Koronavirus dohnal Kateřinu Pekařovou a jejího muže Romana k návratu do Česka. Na letišti však narazili na závažný problém. Teprve dvouměsíční dcerka Malvínka neměla vízum. Číňané byli nekompromisní: klidně si odcestujte, ale mimino nám tady necháte! Pekařovi na nic takového samozřejmě nepřistoupili...

Totální beznaděj zažila Kateřina Pekařová v pátek na letišti. „Takže jak už víte, dnes jsme neodletěli s museli se vrátit zpět domů,“ píše česká blogerka na Instagramu. Pekařová žije v čínském Čchang-čchunu s manželem Romanem, synem Tondou a dcerou Malvínkou. I kvůli koronaviru chtěli pláchnout do Česka. Zůstali však uvěznění. „Vše se zdálo být v pořádku, potom, co jsme si vystáli hodinovou frontu, odbavili kufry, po měření teploty a tak dál, nás zastavili na imigračním – ‚nemáte vízum pro mimino, bohužel nemůžete letět‘,“ vysvětluje nepříjemné okamžiky.

Mělo to stačit…

To si rodina nechtěla nechat líbit, takže začalo druhé kolo hádky. „Pustili nás dál, myslela jsem si, že je to v pořádku, ale oni nás odvedli do kumbálu na imigrační a tam jsme se s nimi hodinu dohadovali,“ svěřila Kateřina. Malvínka se jí narodila v listopadu a zatím nemá ani občanství. „Bude mít české, ale až po příjezdu do ČR. Nemá ani rodný list, pouze emergeny pas pro jeden výjezd ze země. Mělo to stačit,“ zoufá si.

Česká ambasáda však portálu Blesk.cz potvrdila, že miminko se skutečně bez víza neobejde.

Dejte nám dítě, můžete letět!

Za největší drzost čínských úředníků považuje Pekařová návrh, že její dcera zůstane v Číně a ostatní mohou odletět. „Byli tak hodní, že nám dali možnost, že můžeme vycestovat jen my tři (Roman, Tonda a já) a Malvínka musí zůstat. Tak tím definitivně potvrdili, co si celou tu dobu tady o Číňanech myslím,“ pokračuje s tím, že vydání víza trvá přinejmenším týden.

Jako by se české rodině smůla na paty nalepila a už se nepustila. Manželovi Kateřiny naměřili při cestě z letiště horečku. Obavy z koronaviru se naštěstí nepotvrdily. „Samozřejmě negativně, ty jejich teploměry jsou na dvě věci. Ale aby nás šoupli do karantény, je ještě poslední věc, která nám schází,“ uzavřela Pekařová.

Držíme rodině palce, aby se do Česka mohla vrátit co nejdřív!

Související články

Další články