Petra Pospíšilová (27) dělá údajně v Mexiko City modelku, ale každopádně teď má po kariéře. Policie u ní našla dvě tašky plné kokainu a nabitou čtyřiačtyřicítku, což už je vybavení hodné pořádně protřelého zločince.

Pospíšilovou udal jeden člověk žijící ve stejné čtvrti jako ona, podle něj u sebe přechovávala drogy, a měl nakonec pravdu. Policejní razie u Petry probíhala celkem komicky, kdy jim modelka nechtěla říct, co má v obou taškách, a tím na ně upoutala ještě větší pozornost.

Přestože Pospíšilové samozřejmě hrozí soud a velmi, velmi nevábný mexický kriminál, kde po mámině sukni brečí i ti nejcyničtější vrazi, mexický tisk jí dává naději v podobě zneužití drogovými kartely. V Mexiku se jedná o boj s větrnými mlýny, denně se tam lidé čtvrtí a uřezávají se jim hlavy, když si právě tyhle gangy vyřizují účty.

Zdali je Petra obětí, nebo protřelou překupnicí drog, to vyplyne teprve z vyšetřování, do kterého si Pospíšilová už nedá ani gram kokainu. Když s ní totiž mluvil reportér mexického deníku Excelsior, byla Petra tak sjetá, že nedokázala říct ani souvislou větu.