Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Českou modelku s nejkrásnějšíma nohama srazila formule. Ukázala fotku znetvořeného těla

Modelku Ivetu Kindlmanovou si v nemocnici ještě nechají.
Zdroj: Se souhlasem Ivety Kindlmanové
+ Další 4 fotografie
Rozhovor

Známá modelka Iveta Kindlmanová v polovině září utrpěla vážnou nehodu během závodů Masaryk Racing Days & BOSS GP v Brně. Na místě došlo k děsivé srážce s formulí, kterou modelka jako zázrakem přežila. Utrpěla tříštivou zlomeninu holenní kosti, ale také několik dalších pohmožděnin po celém těle, zatím nejsou vyloučeny trvalé následky. Iveta nyní o celé situaci promluvila v rozhovoru pro eXtra.cz. “Ve chvíli, kdy se stala nehoda, jsem měla před očima bílé světlo a viděla jsem blízké, kteří už nejsou mezi námi,” říká téměř dva týdny po operaci. 

Během víkendové akce Masaryk Racing Days & BOSS GP na brněnském autodromu došlo k děsivé nehodě, během níž utrpěla vážné zranění známá modelka Iveta Kindlmanová, jak jsme informovali. Iveta byla jednou ze tří žen, do nichž najel jeden z jezdců formulí. Zatímco ostatní dvě ženy stihly uskočit, Iveta takové štěstí neměla. Utrpěla tříštivou zlomeninu holenní kosti a několik pohmožděnin po celém těle. Dá se říci, že se podruhé narodila.

Ihned podstoupila nepříjemnou operaci a lékaři zatím nevyloučili ani trvalé následky. Modelka se k celé situaci vyjádřila v rozhovoru pro eXtra.cz.

Modelka stále trpí velkými bolestmi

Máte pár dní po operaci, jak se cítíte? 

​Od operace je to přesně 10 dní a už teď mohu říct, že je to nejtěžší období v mém životě. Stále mám velké bolesti a po psychické stránce na tom také nejsem moc dobře.

Jaká jste měla přesně zranění? 

Pan docent mi po operaci sdělil, že koleno bylo v horším stavu, než ukazoval rentgen. Šlo o tříštivou zlomeninu holenní kosti, která tvoří kolenní kloub. Zároveň došlo k přetrhnutí menisku a po těle mám několik pohmožděnin.

Lékaři nevylučují ani trvalé následky

Hrozí vám nějaké trvalé následky? 

V tuto chvíli se ještě neví, jaké budou trvalé následky. S jistotou mohu jen říct, že budu mít velkou jizvu.

Jak dlouho bude trvat rekonvalescence? 

​Přibližně osm týdnů bude noha v ortéze, dokud kost neroste. Poté se začne s rehabilitací. Nedokážu délku léčby přesně určit, ale myslím, že by mohla být do půl roku dokončená.

Viděla jste, že se na vás řítí formule, nebo jste to nestihla vůbec zaregistrovat? Uvádělo se, že ostatní dvě dívky ještě stihly uskočit. 

Slyšela jsem túrování motoru, v tu chvíli jsem se ohlédla a viděla lidi, kteří uskakují před formulí. Pokusila jsem se také uskočit, ale už jsem to bohužel nestihla.

Říká se, že při vážných nehodách se tělo přepne do obranného mechanismu a v tu chvíli necítí bolest, jak jste to měla vy? 

Přesně jak říkáte, mé tělo se přepnulo do obranného mechanismu, bolest byla velká, ale i přesto jsem volala příteli, abych mu sdělila, co se stalo, a ať za mnou co nejdříve přijede do nemocnice. Ve chvíli, kdy se stala nehoda, jsem měla před očima bílé světlo a viděla jsem blízké, kteří už nejsou mezi námi.

Řidič ani nevylezl z auta, přispěchali vám hned na pomoc ostatní přihlížející?

​Byla jsem v šoku a skoro nic si nepamatuji. Vím ale, že po nehodě kolem mě byla spousta lidí.

Jaké byly vaše první pocity, když jste si uvědomila, že žijete? 

​Byla jsem vděčná, že žiju. Zároveň jsem si uvědomovala, že kromě zraněné nohy mohu mít i krvácení do mozku, což byla má největší obava.

Co viník nehody? Věděla jste, o koho šlo?

Viníka nehody jsem viděla až druhý den na fotkách a videích, které mi svědci poslali.

Přišel se vám vůbec osobně omluvit a vyjádřit lítost nad tím, co způsobil?

​Několik dní po nehodě mi přišla zpráva na Instagram, kde litoval situace, ale za své pochybení se neomluvil.

Máte v plánu podat žalobu či požadovat odškodné? 

Tohle vše nechám na mém právním zástupci, věřím, že přesně ví, co dělá. Kvůli nehodě jsem přišla o spoustu pracovních zakázek, a proto budu odškodné požadovat.

Jak dlouho jste musela čekat, než jste se dostala na operační sál? 

Na operaci jsem čekala necelý týden, bylo potřeba počkat na splasknutí otoku. Díky bohu můj přítel má kontakt na skvělého lékaře, který mi zajistil jednoho z nejlepších operatérů. Díky tomu mi spadl ten největší kámen ze srdce. Věděla jsem, že jsem v dobrých rukou.

Co vaše rodina? Kontaktovala jste je se zprávou o nehodě vy, nebo je informoval někdo jiný? 

​Jak už jsem říkala, v tom šoku jsem si uvědomila závažnost situace. A tak jsem po nehodě začala hledat mobil. Jako první jsem volala přiteli a rodině. Oni nasedli do auta a jeli za mnou do Brna.

Strach o kariéru

Neměli rodiče tendenci si pro toho, kdo vám zranění způsobil, zajet osobně a dát mu co proto?

Myslím, že v tu chvíli je to ani nenapadlo.

Dostalo se vám řádné psychologické péče? 

Nedostalo, oporou mi byla pouze rodina.

Nehrozí vám posttraumatická porucha? 

Jsem silná osobnost, snažím se nastavit mysl tak, aby nehrozila a aby to v budoucnu byla veselá historka.

Nebudete mít už strach zúčastňovat se akcí podobného rázu? 

Myslím, že delší dobu se budu podobným akcím vyhýbat.

Co strach z automobilů? 

​Mám řízení ráda, jestli budu v budoucnu moci řídit, určitě si koupím bezpečné auto a nebude to problém.

Nebojíte se, že to ohrozí vaši budoucí kariéru?

​Samozřejmě bojím, kvůli nehodě jsem přišla o spoustu zakázek. V tomto měsíci jsem měla spoustu důležitých akcí, na které jsem se dostavit nemohla. Profesionální tanec nejspíš už také mohu pověsit na hřebík a nikdo neví, kdy se budu moci zapojit do běžného života.

S viditelnými jizvami se těžce sžívá každá žena, nejen když je modelka, ale někteří lidé ze svých následků po zranění umějí těžit. Budete se snažit svou „jinakost“ využít ve svůj prospěch? 

Jizva zůstane jako vzpomínka. Doufám, že bude co nejméně viditelná a že mě nebude omezovat v mé práci.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy