Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Českou Marge schvalovali v USA: Zákulisí a zajímavosti seriálu Simpsonovi

Zdroj: Se souhlasem TV Prima / koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
žlutá rodinka
Seriál Simpsonovi je jednou z mála jistot v našich životech. Prima COOL vysílá příběhy legendární žluté rodinky ze Springfieldu už jedenáctý rok. Populární je nejen drsný humor seriálu, ale také dabing s Martinem Dejdarem (55), Jiřím Lábusem (71), Vlastimilem Zavřelem (66) a Ivanou Korolovou (32) v hlavních rolích. A právě tito herci a celá řada dalších v minulých dnech dabovali premiérové díly poprvé v prostorách nového sídla televize Prima ve Strašnicích.

Je to již 11 let, co se vysílá legendární a nekončící seriál Simpsonovi, který vypráví příběhy žluté rodinky ze Springfieldu. Dabéři oblíbeného seriálu se podělili o to, jak se jim ústřední postavy dabují a někdy je to opravdu velká výzva.

Jiří Lábus jako Marge

"Simpsonovi jsou skvěle vymyšlenej a napsanej seriál s výbornými gagy. S Marge už jsem za ty roky natolik sžitej, že k ní přistupuju jako k vlastní matce. Akorát moje matka měla jinej účes, drdol," směje se Jiří Lábus, který dabuje Marge. "Na začátku dabování jsme dělali testovací díl, kterej se poslal do USA na schválení. Paní, která mluví Marge v Americe, má chraplavej tón a já to chtěl zkusit úplně jinak. Říkal jsem si, že když to neschválí, tak to dělat nebudu. A v Americe jim to nevadilo, tak si to doteď dělám po svým," vzpomíná oblíbený herec.

Vlastimil Zavřel jako Homer

Herec Vlastimil Zavřel dabuje Homera Simpsona od roku 2003, kdy nahradil zesnulého Vlastimila Bedrnu. "Homer je upřímnej blboun, jsem mu v civilu dost podobnej. Nejhorší je, když furt někam padá, třeba ze skály, nebo letí aeroplánem. To jsou docela náročné zvuky, trpí u toho hlasivky," říká Vlastimil Zavřel.

Ivana Korolová. jako Líza

Nejnovější členkou dabingového obsazení je herečka Ivana Korolová. Svůj hlas propůjčila Líze poprvé v roce 2017, po smrti Heleny Štáchové, Líziny dlouholeté dabérky. "Stále je to pro mě obrovská výzva. Snažím se, aby v Líze bylo pořád něco z paní Štáchové, aby to nebyla jenom Ivana Korolová. A kombinace mě a paní Štáchové je pro mě pořád těžká. Vždycky, když jedu do studia, tak si v autě svědomitě pouštím staré díly a snažím se, aby to bylo lepší a lepší," vysvětluje Ivana Korolová.

Zajímavosti

Legendární komediální podívaná vládne televizním obrazovkám už od roku 1990, kdy se takřka okamžitě stala kulturním fenoménem. Dodnes jsou Simpsonovi jedním z nejzábavnějších, nejzajímavějších a nejvíce provokativních pořadů. A znají je ve všech koutech světa! Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield.

Základní koncept seriálu vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut. V tu chvíli asi netušil, že Simpsonovi dostanou velkou řadu ocenění včetně Emmy a Oscarů. Animovaná rodinka, která má i svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, byla dosud vysílána ve více než sedmdesáti zemích světa. Nejvíce však ovlivnila zemi původu. Bart Simpson byl časopisem Time umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu a 9. dubna 2009 se Simpsonovi dostali dokonce i na americké poštovní známky.

Premiérové díly seriálu Simpsonovi každé pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Související články

Další články