Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Československá stopa ve Hře o trůny: Noční král je Slovák žijící v Olomouci!

+ Dalších 6 fotografií
zlomová role
Seriál Hra o trůny se nezadržitelně blíží ke konci, už dnes mají fanoušci možnost zhlédnout první epizodu z poslední série seriálu, který se stal celosvětovým hitem. Jen málokdo ví, že Nočního krále, tajemnou bytost ze severu, která ovládá všechny bílé chodce, hraje slovenský kaskadér Vladimír Furdík (48).

Vladimír Furdík se narodil roku 1970 na Slovensku. Ačkoliv si manželku našel v Česku a žije s ní a dvěma dcerami v Olomouci, nejvíce času tráví v zahraničí, kde se jako kaskadér a herec skvěle uchytil. Diváci ho mohli vidět v mnoha významných zahraničních snímcích i seriálech, jeho jméno jim však není moc známé.

Už ve svých 20 letech se dostal do Hollywoodu, přelomovým snímkem, který ho katapultoval mezi špičku, byli Tři mušketýři. Spolupracoval i na bondovce Skyfall, Eragonovi, snímku Mumie: Hrob dračího císaře a na marvelovce Thor: Temný svět. Ani jeden z těchto projektů však neměl šanci ho dostat do povědomí českých diváků tolik, jako Hra o trůny, kde se dostal hned ke dvěma rolím.

Ještě než se dostal k roli Nočního krále, v šesté sérii si zahrál jeho pobočníka, který byl zabit Jonem Sněhem. K roli nejhorší nestvůry v seriálu se dostal jedním jediným telefonátem. „Řídil jsem auto v Londýně, kde jsem pracoval na jiném filmovém projektu. V tom hovoru zazněla nějaká nabídka, kterou jsem si zdvořile vyslechl. Budu upřímný, já totiž do té doby o tomhle projektu nic neslyšel. Musel jsem se na již natočené díly zpětně podívat, abych věděl, o co jde. A moc se mi líbily,“ sdělil Furdík v rozhovoru pro server Novinky.cz.

Ikonická role znamená pro Vladimíra Furdíka nejen hodně času mimo domov, ale i časné vstávání. Kompletní maska Nočního krále zabere něco kolem 6 hodin, a tak zatímco ostatní herci ještě spí, Furdík už v noci sedí v maskérně, aby mohl ráno natáčet. Výsledek ale nepochybně stojí za to.

Mohlo by vás zajímat

Další články