Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Česko zavalila vlna solidarity. Matka paterčat si zaslouží luxus: Přečtěte si, co všechno pro ni stát a město chystají!

Alexandra Kiňová (23) už to má za pár, porodí pět dětí najednou.

Mladá maminka Alexandra z Milovic už je v pohotovosti. Historicky první porod paterčat v Česku může přijít každým dnem a podolská nemocnice je ve stavu permanentní pohotovosti. Stačí jen totiž, aby Alexandra popadla sbalený kufr a je připravena vyrazit na sál, kde bude rodit císařským řezem.

Alexandra a její muž už jedno dítě mají, pětiletého Antonia, a všichni se tísní v pronajatém 1+1. Jenže několikanásobná maminka bude potřebovat daleko větší prostor, tak jí město Milovice sehnalo velký slunný byt se třemi pokoji o výměře 110 m2 v klidné části blízko lesa.

A nečekaně dostane na tři roky i dvě chůvy placené státem, a to na plný úvazek. Původně měla nárok na jednu od státu, ale město jí zaplatí ještě jednu navíc, aby měla usnadněnou práci s dětmi. Alexandra si chválí, že její nový nájemní byt je v přízemí a nebudou se proto muset tahat s dětmi, nákupy a nosítky.

Nebývalý porod paterčat vzbudil i velký zájem veřejnosti, ale naštěstí více v té kladné rovině. Zatímco se všude najdou ti, kdo mají rasistický problém, většina lidí nabízí Alexandře jakoukoliv pomoc.

Související články

Další články