Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Česko zavalí sníh: Meteorologové varují před náledím a krutými mrazy

Snad budou Vánoce na sněhu!
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Už od sobotního večera desíti hodin by se mělo na území České republiky začít značně ochlazovat. Studená fronta by měla přetrvávat až do období Vánoc. Sněžit má zatím jenom na horách, ale mrznout bude téměř všude. Koncem listopadu a začátkem prosince by se měly sněhové srážky objevit i nižších polohách.

Meteorologové prozatím slibují Vánoce na sněhu. Studená fronta by měla dorazit do Česka již v sobotu večer a přinese s sebou sníh a mráz. Lidé by si měli dát velký pozor na náledí, protože může docházet k častým silničním nehodám.

„V průběhu noci na neděli a v neděli ráno se bude v Čechách a na Českomoravské vrchovině při předpokládaných minimálních teplotách +2 až –2 °C na mokrém a prochlazeném povrchu vytvářet místy náledí. Plošně rozsáhlejší výskyt náledí očekáváme na Karlovarsku a na severozápadě Čech, především v oblasti Krušných hor, Slavkovského lesa a přilehlého okolí, kde dnes trvaleji prší, stupeň nebezpečnosti jevu je v důsledku toho vyšší,“ vydal varování Český hydrometeorolo­gický ústav.

Celý víkend by mělo být převážně zataženo až oblačno. Především na Moravě by si lidé měli dát pozor na mrholení. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 6 až 10 °C, na východě ojediněle až 12 °C.

V noci začne značně přituhovat. Teploty by měly dokonce klesnout pod bod mrazu. „V Čechách bude v noci většinou oblačno, místy přeháňky, zpočátku nad 800 m od severozápadu postupně ve všech polohách sněhové. Na horách bude sněžení četnější,“ tvrdí ČHMÚ.

Konec listopadu a začátek prosince bude ve znamení nízkých teplot a námrazy. Na to by si zejména řidiči měli dávat velký pozor. Meteorologové varují před tím, že následující dny by měly být studenější než v předchozích letech a s oteplováním bychom neměli počítat.

V období Vánoc by se měly objevit sněhové srážky, v nižších polohách doprovázené deštěm. Tak snad vše vyjde podle plánu a Vánoce nebudou opět na blátě.

Související články

Další články