Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Česko zasypal sníh, už má první oběť! Meteorologové vydali výstrahu

Česko zasypal sníh, už má první oběť! Meteorologové vydali výstrahu
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Zdá se, že sníh opravdu konečně dorazil na území České republiky. Města na Moravě jsou zasněžená a meteorologové varují hlavně řidiče před mlhami a deštěm, který může vážně zkomplikovat dopravu. Na jihu Čech došlo k velmi vážné nehodě autobusu. Podle posledních informací je jeden člověk po smrti a dalších třináct zraněných. Od dnešní půlnoci vyhlásil Český hydrometeorologický ústav velké varování před sněžením.

Sníh zasypal východní část České republiky. Pod sněhem je Olomoucký, Zlínský i Moravskoslezský kraj a sníh také padá na území Jihomoravského kraje. Na Moravě a ve Slezsku je zataženo a trvale sněží. U obce Ločenice na jihu Čech dnes v ranních hodinách došlo k velmi vážné nehodě autobusu Podle posledních informací je jeden člověk po smrti a dalších třináct zraněných.

Na jihu a východě Čech sněží podle serveru meteocentrum.cz jen občasně a ve zbytku Čech je oblačno až zataženo s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Hory by měl postupně zasypat sníh a zatím to vypadá, že by mohly být Vánoce na sněhu a ne na blátě.

V nížinách se objeví prozatím dešťové přeháňky. Denní teploty se vyšplhají maximálně k 0-4 °C. Obzvlášť na Moravě varují meteorologové před deštěm se sněhem a mlhami, které mohou řidičům velmi vážně zkomplikovat cestu.

Silničáři sice nezaspali a zejména hlavní tahy chemicky ošetřili, ale i přesto by měli řidiči dbát větší opatrnosti. Obzvlášť velký pozor by si měli dávat řidiči, kteří mají v následujících dnech v plánu jet do vyšších poloh.

Ve vyšších polohách hlavně okolo Beskyd může podle meteorologů výhledově napadnout až 20 centimetrů sněhu. V nížinách by se to mělo pohybovat okolo 12 centimetrů.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy