Sníh zasypal východní část České republiky. Pod sněhem je Olomoucký, Zlínský i Moravskoslezský kraj a sníh také padá na území Jihomoravského kraje. Na Moravě a ve Slezsku je zataženo a trvale sněží. U obce Ločenice na jihu Čech dnes v ranních hodinách došlo k velmi vážné nehodě autobusu. Podle posledních informací je jeden člověk po smrti a dalších třináct zraněných.

Na jihu a východě Čech sněží podle serveru meteocentrum.cz jen občasně a ve zbytku Čech je oblačno až zataženo s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Hory by měl postupně zasypat sníh a zatím to vypadá, že by mohly být Vánoce na sněhu a ne na blátě.

V nížinách se objeví prozatím dešťové přeháňky. Denní teploty se vyšplhají maximálně k 0–4 °C. Obzvlášť na Moravě varují meteorologové před deštěm se sněhem a mlhami, které mohou řidičům velmi vážně zkomplikovat cestu.

Silničáři sice nezaspali a zejména hlavní tahy chemicky ošetřili, ale i přesto by měli řidiči dbát větší opatrnosti. Obzvlášť velký pozor by si měli dávat řidiči, kteří mají v následujících dnech v plánu jet do vyšších poloh.

Ve vyšších polohách hlavně okolo Beskyd může podle meteorologů výhledově napadnout až 20 centimetrů sněhu. V nížinách by se to mělo pohybovat okolo 12 centimetrů.