Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Česko zasypal sníh nejen na horách. Co nás čeká dál? PŘEDPOVĚĎ

Na západě sněžilo.
Na západě Čech v neděli odpoledne a v noci napadlo na horách 10-15 centimetrů sněhu. Meteorologové varují před náledím a doporučují zvýšenou pozornost na silnicích.

Silnice jsou po včerejší sněhové nadílce sjízdné a situace na cestách je zatím klidná. Sníh postihl hlavně Vysočinu a Žďársko. Vysoké nebezpečí náledí je v Praze a dále ve Středočeském, Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji a kraji Vysočina.

V Karlovarském kraji je sníh v okolí silnic a krajnic, řidiči by měli v těchto místech zvýšit opatrnost. Také v Ústeckém kraji může řidiče potrápit sníh kolem a na vozovce. I když jsou silnice sjízdné, hrozí náledí, varují meteorologové.

Během pondělního dne bude trvaleji sněžit hlavně na horách. V Beskydech bude vydatněji sněžit i v podhůří, napadnout může až 10 cm nového sněhu. Později večer sněžení zeslábne.

Na horách se budou vzhledem k čerstvému větru a nové sněhové pokrývce místy tvořit sněhové jazyky. Na severu Čech už od nedělního večera, v Jeseníkách a Beskydech od pondělního rána. Přes den bude maximálně 6 stupňů, a to hlavně na Moravě, v Čechách bude kolem 4 stupňů. Lehké oteplení očekávají meteorologové ve čtvrtek, a to místy až na 8 °C.

Související články

Další články