Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Česko zasypal první sníh: Řidiči, pozor na mrznoucí mlhy a námrazu

Takhle to nyní vypadá na Klínovci.
Zdroj: Facebook.com
počasí
Podzim je definitivně pryč a v nejvýše položené obci v Česku na šumavské Kvildě nasněžilo. Víkend bude spíše deštivý a ani začátkem příštího týdne se sluníčka nedočkáme. Přes den by teploty neměly klesnout pod nulu, ale meteorologové varují zejména řidiče před možností vzniku námrazy na silnicích.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se mohou přes víkend objevit sněhové srážky v Čechách, a to v polohách nad 800 metrů nad mořem. V neděli by si měli dát pozor zejména řidiči na silnicích před mrznoucími mlhami a námrazou.

"Očekává se ojediněle tvorba mrznoucích mlh s možností tvorby námrazy a snížená dohlednost. V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku," varují meteorologové.

Na začátku týdne počítejme s mlhou, zpočátku i mrznoucí, nebo zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrholením, která se může místy udržet po celý den. Jinak jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na západě kolem 5 °C.

"V noci a ráno se zejména v Čechách může při mrznoucích mlhách na komunikacích ojediněle vytvářet námraza," dodávají meteorologové s tím, že by řidiči měli být začátkem týdne na silnicích obezřetní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy