Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Česko zasypal první sníh: Řidiči, pozor na mrznoucí mlhy a námrazu

Zdroj: Facebook.com
počasí
Podzim je definitivně pryč a v nejvýše položené obci v Česku na šumavské Kvildě nasněžilo. Víkend bude spíše deštivý a ani začátkem příštího týdne se sluníčka nedočkáme. Přes den by teploty neměly klesnout pod nulu, ale meteorologové varují zejména řidiče před možností vzniku námrazy na silnicích.

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu se mohou přes víkend objevit sněhové srážky v Čechách, a to v polohách nad 800 metrů nad mořem. V neděli by si měli dát pozor zejména řidiči na silnicích před mrznoucími mlhami a námrazou.

„Očekává se ojediněle tvorba mrznoucích mlh s možností tvorby námrazy a snížená dohlednost. V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku,“ varují meteorologové.

Na začátku týdne počítejme s mlhou, zpočátku i mrznoucí, nebo zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrholením, která se může místy udržet po celý den. Jinak jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 2 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na západě kolem 5 °C.

„V noci a ráno se zejména v Čechách může při mrznoucích mlhách na komunikacích ojediněle vytvářet námraza,“ dodávají meteorologové s tím, že by řidiči měli být začátkem týdne na silnicích obezřetní.

Mohlo by vás zajímat

Další články