Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Česko zasáhne silný orkán: Zabedněte okna, budou padat stromy!

+ Další fotografie
Předpověď počasí
V noci ze soboty na neděli zasáhne celé Česko silný orkán. Meteorologové varují všechny lidi před tím, aby nechodili do hor a připravili se na silný vítr. Orkán může způsobit komplikace zejména řidičům. Kvůli větru mohou padat stromy a způsobit potíže na silnicích.

„V průběhu večera postupně srážky na většině území a ojediněle bouřky. Čerstvý jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h) se bude večer měnit na západní,“ varuje Český hydrometeorolo­gický ústav.

Výstrahy před silným orkánem potrvají až do pondělí. Vítr by měli lidé očekávat na celém území Česka. „V neděli v ranních hodinách bude vítr zeslabovat a opět zesílí v odpoledních hodinách, největší nárazy očekáváme v noci z neděle na pondělí, a to 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h), na horách 30 až 35 m/s (110 až 125 km/h). Během pondělí bude vítr opět zeslabovat,“ tvrdí meteorologové.

Odborníci dále lidi varují, že by si měli připevnit okna, dveře a zajistit volně položené předměty. Řidiči by si měli dávat obzvlášť pozor, protože do vozovky mohou padat stromy. Od pondělí by měl silný vítr pomalu ustávat.

Mohlo by vás zajímat

Další články