Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Česko zasáhne silný orkán: Zabedněte okna, budou padat stromy!

Zdroj: pixabay.com
Předpověď počasí
V noci ze soboty na neděli zasáhne celé Česko silný orkán. Meteorologové varují všechny lidi před tím, aby nechodili do hor a připravili se na silný vítr. Orkán může způsobit komplikace zejména řidičům. Kvůli větru mohou padat stromy a způsobit potíže na silnicích.

„V průběhu večera postupně srážky na většině území a ojediněle bouřky. Čerstvý jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h) se bude večer měnit na západní,“ varuje Český hydrometeorolo­gický ústav.

Výstrahy před silným orkánem potrvají až do pondělí. Vítr by měli lidé očekávat na celém území Česka. „V neděli v ranních hodinách bude vítr zeslabovat a opět zesílí v odpoledních hodinách, největší nárazy očekáváme v noci z neděle na pondělí, a to 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h), na horách 30 až 35 m/s (110 až 125 km/h). Během pondělí bude vítr opět zeslabovat,“ tvrdí meteorologové.

Odborníci dále lidi varují, že by si měli připevnit okna, dveře a zajistit volně položené předměty. Řidiči by si měli dávat obzvlášť pozor, protože do vozovky mohou padat stromy. Od pondělí by měl silný vítr pomalu ustávat.

Související články

Další články