Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Česko zasáhne další silný vítr: Po orkánech Sabine a Julia přichází Zehra

počasí
V posledních týdnech Česko sužuje silný vítr, od kterého si neodpočineme ani v následujícím týdnu. K našemu území se blíží tlaková níže Zehra, která přinese další větrné počasí. O rychlosti větru v následujících dnech promluvila meteoroložka Dagmar Honsová.

Bouře Sabine, která si v první polovině února v Česku vyžádala i oběti na životech a zdecimovala dokonce celou vesničku na Jihlavsku, byla během víkendu následována bouří Julia. Ta poškozovala střechy, způsobila pády stromů a stovky lidí odřízla od elektřiny.

Od silného větru si neodpočineme ani v následujících dnech. „Také v tomto týdnu budou přes Česko postupovat jednotlivé frontální systémy spojené s tlakovými nížemi, které se tvoří nad Atlantikem – během noci počasí u nás ovlivní tlaková níže Zehra – vítr tak začne zesilovat a jeho nárazy se budou během noci na úterý a v úterý pohybovat do 55 km/h,“ sdělila eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Vítr nás bude doprovázet i ve středu. „Podobně na tom budeme i ve středu – v nižších polohách bude vítr dosahovat v nárazech rychlosti do 55 km/h, na horách až 70 km/h,“ doplnila Honsová.

Zmírnění

Stejně silný vítr s podobnými následky, s jakými se obyvatelé Česka museli vypořádávat po bouřích Sabine a Julia, naštěstí během tlakové níže Zehra nedorazí. „Tak silný vítr jako v neděli ale do konce pracovního týdne neočekáváme,“ dodala Dagmar Honsová.

Související články

Další články