Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Česko zasáhly zimní bouřky, bez proudu jsou tisíce lidí. Sněžit bude i v nížinách

Zdroj: Hasiči Praha, Twitter
+ Další 3 fotografie
počasí
Českem přechází studená fronta, která v úterý přivála nad území republiky i zimní bouřky. Blesky už rozzářily oblohu na Chebsku, Ústecku, Liberecku, Plzeňsku, ve Středočeském kraji a v Praze. Rychlost větru dosahuje až 70 km/h a bez proudu jsou kvůli němu tisíce lidí. Ve středu začne sněžit nejenom na horách, ale i v nížinách.

Zimní bouřky nejsou v Česku časté, naposledy se přes naše území přehnaly 3. února 2019. V úterý se blesky objevily i v Rakousku a Německu.

Kromě sněžení je doprovází i silný vítr, který způsobuje výpadky elektřiny. Přibližně 15 tisíc domácností ve Středočeském kraji bylo v úterý bez proudu. Okolo čtvrté odpoledne jich bylo na 6 tisíc. Za výpadky stály nejčastěji popadané stromy, s nimiž se museli popasovat i hasiči v Praze.

„Vyjížděli jsme k 23 případům v souvislosti se silným větrem. Nejvíce to jsou popadané stromy a uvolněné plechy,“ uvedli pražští hasiči s tím, že zatím naposledy zamířili do Braníku. Na silnici tam spadl strom.

Platí výstraha Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) před silným větrem. Blesk zasáhl i televizní vysílač Cukrák.

Ve středu bude padat sníh i v nížinách, většinou však v kombinaci s deštěm. Od čtvrtka už se sněhové vločky vyskytnou pouze na horách. Tam hrozí tvoření sněhových jazyků.

Související články

Další články