Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Česko zasáhly silné bouřky! Jak dlouho nás potrápí?

Česko zasáhly silné bouřky s krupobitím.
Do Česka vtrhly silné bouřky a dešťová smršť bude pokračovat po celém území naší republiky. Zatím dorazily na jih Čech a na Šumavu, přehnaly se také přes Prahu. Provázejí je kroupy a přívalové lijáky. Napršet může až 30 milimetrů za hodinu a hrozí záplavy.

Bouřky se pomalu objeví na celém území Česka. Měly by být intenzivní a postupně dorazí do všech částí České republiky. V Kadani průtrže mračen dokonce překazily festival Vysmáté léto, dvacet minut tam padaly velké kroupy. Krupobití neminulo ani Prahu.

Očekávat můžeme rychlý odtok vody ze svahů, také hrozí rozvodnění malých toků a zatopení sklepů nebo podemletí komunikace. Na Moravě je teď ještě přes 30 stupňů, bouřky se tam dají očekávat až v noci. Takže si lidé ještě můžou užít sluníčka a letního koupání.

V neděli si už tropická vedra neužijeme. Teploty by měly vyšplhat jenom na 26 stupňů a bude oblačno až zataženo a během nedělního dne musíme počítat ještě s bouřkami. Nový pracovní týden ale přinese příjemné letní teploty.

Mohlo by vás zajímat

Další články