Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Českem se prohnal orkán: Vichřice vyvracela stromy a trhala střechy!

Vichřice po sobě zanechala spoušť!
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Českem se prohnal opravdu silný vítr, který nese jméno Xanthos. Nejvíce zasáhl obyvatele Moravy a Slezska. Orkán dosahoval místy až 145 km/h. Lidé takový orkán nezažili už delší dobu a většině nepříjemně zkomplikoval život. Padaly stromy, vítr je vyrvával z kořenů, a také jsou na mnoha místech poškozeny střechy a vedení.

Nejvíce postiženy orkánem Xanthos jsou Morava a Slezsko. Tamní obyvatelé pocítili sílu větru na vlastní kůži a shodují se na tom, že to rozhodně není nic příjemného. Silný vítr dosahoval v nárazech až 145 km/h.

Důkazem, že se nejednalo o nějaký vánek, jsou fotky vyvrácených a popadaných stromů. Hasiči jsou v plném nasazení a pokoušejí se lidem pomáhat při odstraňování škod. Jedná se zejména o poškozené plechy na střeše apod.

Ve Slavkově u Brna hasiči zajistili utrženou střechu z výrobní haly. „V tuto chvíli evidujeme už na tři desítky událostí technického charakteru v podobě odstraňovaní spadených stromů na komunikacích,“ sdělil mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák serveru TN.cz.

Na některých místech došlo také poškození elektrického proudu. „Jen v jednom případě, a to v Kojetíně na ulici Svatopluka Čecha, došlo k uvolnění několika plechů na střeše základní školy, hasiči zde provedli provizorní zajištění,“ dodal mluvčí.

Související články

Další články