Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Česko zasáhl extrémně silný vítr: Domácnosti bez proudu, zoo v Praze je zavřená, dva lidé zemřeli

Hasiči mají plné ruce práce. Místy je situace hodně zlá.
Zdroj: pozary.cz
+ Další 3 fotografie
AKTUALIZUJEME: Do České republiky dorazil extrémně silný vítr. Meteorologové vydali varování pro celé Česko. Hasiči mají plné ruce práce. Na některých místech České republiky je situace opravdu kritická. Zoo v Praze má zavřeno kvůli padajícím stromům. Dva lidé kvůli extrémnímu vichru zemřeli - na muže v Jičíně spadl strom, na Třebíčsku zemřela žena v lese.

Meteorologové varují před vycházením ven. Lidé by měli omezit pohyb venku a jízdu autem, neměli by chodit do lesa. Veřejnost se nesmí zdržovat v okolí starších budov, kde hrozí stržení střešní krytiny. Nebezpečí hrozí také v blízkosti sloupů elektrického vedení. Dva lidé kvůli extrémnímu vichru bohužel již zemřeli – na muže v Jičíně spadl strom, na Třebíčsku zemřela žena v lese.

Bez elektřiny jsou v důsledku silného větru statisíce domácností. Na Sněžce vítr fouká rychlostí až 180 km/h.

Kalamitní stav v tuto chvíli platí pro Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a Ústecký kraj. Mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová uvedla pro idnes.cz, že bez elektřiny jsou statisíce domácností.

Silný vítr fouká také v Praze. Kvůli popadaným stromům je zavřená pražská zoo. „Vzhledem ke škodám, které způsobila vichřice, a k možnému ohrožení návštěvníků padajícími větvemi dnes zoo Praha zůstane zavřená,“ uvedl pro portál idnes.cz ředitel zoo Miroslav Bobek.

Královéhradecký kraj

Od nedělního rána řeší hasiči popadané stromy. První výjezdy měly jednotky na Trutnovsku a Jičínsku, kdy likvidovaly a odstraňovaly stromy a větve spadlé na pozemní komunikace.

Moravskoslezský kraj

Hasiči měli od půlnoci už více než 20 výjezdů. Řeší hlavně popadané stromy. Někde to spadlo do elektrického vedení. Jeden strom padl na osobní automobil. Dva výjezdy měli hasiči kvůli utržené střešní krytině.

Olomoucký kraj

Hasiči hlásí 23 výjezdů. Nejhorší situace je na Prostějovsku a Šumpersku. V Hranicích se ze střechy uvolnil plech a spadl na chodník, píše web pozary.cz.

Jihočeský kraj

Hasiči pracují od 4:30 hodin. Nejhorší situace je na Českokrumlovsku, Českobudějovicku a Prachaticku. Hasiči za sebou mají už více než 60 výjezdů.

Vysočina

Hasiči jsou v pracovním nasazení od 6. hodiny ranní. Řeší se hlavně padlé stromy. V Havlíčkově Brodě padl strom na objekt Psychiatrické nemocnice.

Související články

Další články