Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Česko zápolí s prudkým deštěm: Povodeň zpustošila kemp, popadaly i stromy

Zdroj: Facebook, archiv
+ Další 2 fotografie
Silný déšť
Česko ve středu zasáhl prudký déšť, na většině území platí výstraha před povodní. Nejkritičtější situace je na východě země, kde stoupá hladina většiny vodních toků. Počasí se má uklidnit až během čtvrtka.

Varování meteorologů se naplnilo a Česko zápolí s extrémním deštěm. Ten bičuje především východní části republiky, vydatně ale prší i v Čechách včetně Prahy.

Druhý povodňový stupeň byl po poledni vyhlášen ve Zlínském kraji na řece Bystřička a na toku Lutoninka ve Vizovicích. První stupeň bdělosti platí pro Vsetínskou Bečvu, Zděchovku, Rožnovskou Bečvu a Dřenici. V Moravskoslezském kraji dosáhla druhého stupně řeka Jičínka v Novém Jičíně, předpokládá se zvýšení na třetí stupeň.

Déšť řádí i v Jihomoravském kraji, kde výkyvy počasí odnesl autokemp.

Pozor si mají dát především řidiči, kterým meteorologové radí snížit rychlost kvůli nebezpečí aquaplaningu. Varují před pokusy vjíždět na zaplavenou silnici a všem doporučují sledovat aktuální vývoj počasí.

PŘEHLED VÝSTRAH NALEZNETE TADY:

Související články

Další články