Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Česko volilo do krajů a třetiny Senátu. Účast u voleb byla rekordně nízká!

Čechům se k volbám nechtělo.
Zdroj: profimedia.cz
V Česku skončily krajské a první kolo senátních voleb. Zájem o volby byl nízký, k urnám přišla jen třetina voličů. Nyní se hlasy sčítají. Výsledky by měly být známy kolem 18. hodiny.

Česko volilo do krajů a třetiny Senátu. Ve 14 hodin se ale volební místnosti zavřely a začalo sčítání hlasů. Výsledky by měly být veřejnosti známy kolem 18. hodiny.

Lídři stran na výsledky voleb netrpělivě čekají ve volebních štábech v Praze, přestože se tam volby týkaly jen tří obvodů. Předseda vlády Bohuslav Sobotka zatím objíždí některé kraje a do svého volebního štábu se vrátí až těsně před zveřejněním výsledků. ČSSD má jedenáct hejtmanů, ale krajské volby to můžou změnit. Pokud strana získá 7 hejtmanů, bude to podle Sobotky velký úspěch.

V úspěšné výsledky voleb doufá i hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem, který doufá, že vyhrají v pěti krajích. ODS chce vyhrát ve čtyřech krajích, ale podle předsedy strany Petra Fialy to bude velmi složité.

V Senátu se hraje o 27 mandátů. I tam je nejvíce kandidátů právě z ČSSD. ODS obhajuje pouze 8 křesel a hnutí ANO může jenom získat. Hlasy by měly být sečteny kolem 18. hodiny.

Související články

Další články