Jak známe svoje Čechy, nadšení z propršených dnů nám vydrží zhruba do první jízdy tramvají, kdy o sebe začneme otírat zmoklé deštníky. Ale teď bez nadsázky, jestli jste se těšili na déšť, tenhle týden si ho užijete dosyta. Meteorologové totiž slibují, že většina Česka bude tento týden pod mrakem, teploty se budou pohybovat kolem dvacítky a bude pršet, pršet a pršet.

Vyjasní se až ve čtvrtek a teploty se vyhoupnou na 25 °C. I tak může během dne občas zapršet. A u deště zůstaneme i o víkendu. Rtuť teploměru se sice dostane až ke 28 °C, ojediněle se podle předpovědi meteorologů objeví přeháňky.

Tenhle týden sice proprší, v těch dalších se ovšem blýská na lepší časy. Úmorná tropická vedra už ale nečekejte. „Nejvíc atmosférických srážek spadne pravděpodobně hned v prvním týdnu, od 17. do 23. srpna s průměrným týdenním úhrnem až kolem 35 milimetrů. Tedy vzhledem k normálu výrazně nadprůměrný úhrn. Naopak nejméně srážek vychází na poslední týden období s průměrným úhrnem kolem devíti milimetrů,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav ve svém měsíčním výhledu počasí.

Podle ČHMÚ budou teploty do zhruba poloviny září o něco příznivější. „Po výrazně nadprůměrných teplotách bude první týden období až téměř teplotně průměrný. Další dva týdny budou ve srovnání s dlouhodobým průměrem, nadprůměrné,“ uvádějí meteorologové.

A jestli vám to počasí venku vadí, dívejte se na to pozitivně a v dešti si třeba zazpívejte: