Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

ČESKO V EUFORII: Cyklista Jaroslav Kulhavý urval v Riu stříbro a celkově desátou medaili pro naši zemi!

Jarda Kulhavý urval pro českou výpravu cenné stříbro!
Zdroj: Profimedia.cz
Velkou parádu přinesl poslední olympijský den v Riu pro české barvy. Jaroslav Kulhavý opět ukázal, jak skvěle umí vyladit formu, a urval v individuálním závodu v horských kolech stříbrnou medaili!

Jaroslav Kulhavý, rodák z Ústí nad Orlicí, opět ukázal, jak dokonale dokáže vyladil formu na vrcholné akce. Český biker sice neobhájil zlatou medaili z Londýna, ovšem nemusí smutnit. Stříbrný úspěch v jednatřiceti letech je totiž parádním výsledkem. Králem závodu se stal podle předpokladů poslední roky takřka neporazitelný Nino Schurter a konečně tak ukončil čekání Švýcarska na zlato z této disciplíny.

Švýcar společně s českým závodníkem od začátku udávali tempo. Během šestého kola se ale favorit závodu urval a postupně navyšoval náskok. Kulhavý zase držel za sebou dvojici Coloma – Marotte, ze které nakonec v souboji o bronz vyšel jako vítězný druhý jmenovaný.

českých reprezentantů v závodě ještě startoval Ondřej Czink, který dojel do finiše na pěkném čtrnáctém místě, Jan Škarnitzl pak skončil těsně za dvacítkou, konkrétně na 22. místě. Stříbro Kulhavého znamená pro Českou republiku jubilejní, desátou medaili z olympijských her v Riu. Naše bilance činí 1 zlato, 2 stříbra a hned 7 bronzů.

Související články

Další články