Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Česko už nikdy nebude jako dřív: Celebrity truchlí pro Karla Gotta (†80)

Karel Gott a Ewa Farna
Zdroj: Instagram
+ Další 2 fotografie
VZPOMÍNKY
Úterní úmrtí nejslavnějšího Čecha Karla Gotta (†80) zasáhlo i řadu jeho kolegů. Mistr prohrál svůj dlouhodobý boj se zákeřnou nemocí. Slavné tváře se s odchodem věčného zlatého slavíka jen obtížně vyrovnávají. Jak na něj dojemně zavzpomínali?

„Ne, to mi neříkejte! Ještě v pátek jsem mluvila s Ivankou, byli jsme ve styku. Sem tam jsme si zavolali takhle i ve třech. Takže vím, že byl Karel doma. Cokoli bych teď říkala, by znělo jako fráze, ale zase Karel Gott si nezaslouží, aby se o něm nemluvilo. Pro Česko znamenal to samé, jako Elvis pro celý svět. Znali jsme se od roku 1962. Ještě za totality si zamiloval mou čínu, byl z ní nadšený, tak jsem mu ji ráda dělala. O nemoci jsem věděla od začátku, ale nikomu jsem pochopitelně nic neříkala. Museli jsme to čekat, ale že to bude taková rychlost, to ne. A že nás Karel opustí, stejně bylo nepředstavitelné. Karel pro většinu lidí znamenal strašně moc,“ překvapila redakce eXtra.cz smutnou zprávou Evu Pilarovou, která s Karlem Gottem nazpívala nejlepší duet všech dob Dotýkat se hvězd.

„Nezlobte se, teď nemůžu na nic odpovídat. Zatím to neumím. Dozvěděla jsem se to před půl hodinou. Byl to můj celoživotní kamarád,“ plakala nám do telefonu zničená Jiřina Bohdalová

Smutek

„Je mi líto, ale o smrti Karla vím už od půlnoci a jsem z toho strašně špatný. Nebudu k tomu nic říkat,“ nenachází slov hudebník Ladislav Štaidl (74). Ten se s Karlem Gottem (80) znal 56 let, řadu let spolu vystupovali (Štaidl byl roky šéfem orchestru, který se zpěvákem vystupoval) a přes pár životních peripetií na sebe nedali dopustit.

„Nechce se mi o tom vůbec mluvit. Jsem strašně smutná, vůbec mi to nedochází, nechce se mi tomu věřit,“ šokovala zpráva i Hanu Zagorovou

Zdrcený je i dlouholetý parťák Jiří Krampol, kterého před pár týdny rozplakala už i zpráva o Gottově leukemii Byli si blízcí, však Gott loni přerušil koncert v Lucerně, aby Krampolovi za doprovodu policie mohl popřát na křtu jeho knihy k osmdesátinám.

Vysvobození

Netušíte, jak moc mě to mrzí. Tušil jsem to, v podstatě to pro Karla bylo vysvobození. Taky bylo hrozné, jak ho trápili. Všichni, celé okolí, jako by z něj do poslední chvíle ještě chtělo vycucnout poslední zbytky, co šly. Nelíbilo se mi to. Karel byl přesně o rok a tři dny mladší. Známe se od raného mládí. Stýkali jsme se už tehdy hodně často, jako parta se Štaidlovými jsme chodili Zámecké vinárny na šneky, ke Golemovi na šampáňo, jezdili jsme do Strašnic k němu do bytu s holkami… Kdykoli jsme se potkali, byl úžasný. Byl to velkorysý kluk,“ řekl nám Jiří Krampol.

„Přestože to podle mě byl nejslavnější zpěvák století, nikdy jsem ho nezažil, že by někoho pomluvil, že by o někom povídal špatně, nikdy jsem ho taky neviděl opilého. Nejde o něm mluvit jinak než v superlativech. Byl citlivý a když mu někdo řekl něco špatného, bral si to a hodně o tom přemýšlel. Byl to mimořádný chlap, kterých se narodí málo. Česko bez něj už nikdy nebude stejné,“ tvrdí Jiří Krampol

„To je strašně smutná zpráva. Děkuju za rady, vždy hezká přijetí, nadhled a dávku humoru u Vás doma, když jsme cvičili duet na Vaši vyprodanou arénu. Mistře, nikdy nezapomenu, jakým vzorem pokory a profesionalismu jste byl. Bylo mi ctí Vás poznat, zpívat s Vámi i Vám,“ sdílela na Instagramu dojemný text Ewa Farna (26).

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy