Česko - Švýcarsko 5:4 po nájezdech: Rozhodl jediný střelec Michal Řepík

Češi vyhráli nad Švýcarskem v prodloužení.
Zdroj: reprofoto ČT1
Česká hokejová reprezentace porazila na mistrovství světa Švýcarsko 5:4 po nájezdech. Po bezbrankovém prodloužení následovaly samostatné nájezdy, ve kterých skóroval pouze Michal Řepík. Pozítří čeká Česko silný soupeř Rusko.

„Musíme si dát pozor na disciplínu, protože má soupeř vynikající přesilovky. A také by bylo dobré, kdybychom se na turnaji dostali konečně do vedení, protože nás pak stojí strašných výsledek dohánět.“ nechal se slyšet na předzápasovém rozbruslení asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Čeští hokejisté se za první dvě třetiny nechali vyloučit desetkrát a mezitím jim Švýcaři střelili dva góly. Čechům se při hře čtyři na čtyři podařilo snížit skóre. Rozhodující moment nastal při posledním nájezdu české reprezentace.

Střelec Michal Řepík jako jediný skóroval a rozhodl tak o výhře České republiky v prodloužení.