Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Česko svírá ledovka, řidiči bojují s neovladatelnými auty: Lépe hned tak nebude

sníh a mráz
Do Česka a obzvlášť na silnice dorazila nefalšovaná zima. Od pátečního odpoledne se hlavně západní část republiky potýká s velkým sněžením, námrazou a ledovkou. Podle předpovědi meteorologů lépe nebude, sníh by měl pokrýt víc než polovinu republiky a ledovka nám bude hrozit minimálně do pondělí.

Velkou část Česka dnes ráno čekala nová bílá nadílka, ze které ale nebyli rozhodně šťastni řidiči. Sníh napadl i ve velkých městech včetně Prahy a způsobil výrazné komplikace ponejvíce v dopravě. Problémy byly hlavně na západě republiky, kde silničáři nezvládali boj se silnou ledovkou. Docházelo tak k mnoha nehodám, jejichž následky naštěstí nebyly vážné. Vyhráno ale ještě není.

"V noci na neděli 2. prosince se bude v Čechách místy vytvářet náledí nebo zmrazky. Od nedělního odpoledne do pondělního (3. 12.) poledne se bude zejména na Českomoravské vrchovině a na Moravě vyskytovat mrznoucí déšť s tvorbou ledovky," uvádí meteorologové na webu Českého hydrometeorologického úřadu.

Z počasí mají naopak radost provozovatelé lyžařských areálů, tento víkend se rozjely vleky třeba na krkonošské Černé hoře, v Malé Úpě či na krušnohorském Klínovci.

Související články

Další články