Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Česko sužují silné bouřky: Tornádo v severních Čechách, spoušť a první oběť

+ Další fotografie
Počasí
Během včerejšího dne se Českem prohnaly silné bouřky a zasáhly zejména Moravu a Slezsko. Nepříznivé počasí napáchalo ohromné škody i v severních Čechách. Na internetu se objevily snímky, na kterých je zřejmě zachycené tornádo. Bouřky si dokonce vyžádaly i první oběť, ženu zabil blesk..

Ve středu Českou republiku zasáhly silné bouřky. Špatné počasí nás doprovází už od začátku týdne ovšem včera způsobilo největší škody. Na facebookovém profilu lovce bouřek Jiřího Kouřila se objevily opravdu děsivé snímky. Podobné snímky zveřejnila i stránka Počasí Severní Čechy. Obrázky přelámaných stromů vyděsily stovky lidí. Dokonce na některých snímcích byl zachycen i zvláštní jev a dost možná se jednalo o tornádo.

„Bylo vidět obrovsky rychlé stáčení a rotace základny, kdy po chvíli se začal vytvářet takzvaný funnel – nálevka -tromba! Tato tromba měla své fáze vývoje. V jednu chvíli opravdu zmohutněla a po pár sekundách se začal spouštět vzdušný vír dolů k zemi. Bohužel kopec bránil výhledu, takže jsem si nemohl být jistý, zdali se dotkl zemského povrchu,“ informovala stránka Počasí Severní Čechy na sociální síti. „Některé mohutné stromy byly vyrvané v půlce, přestože o deset metrů dál se nehnul ani lístek. Tato charakteristika naznačuje, že se opravdu mohlo jednat o tornádo, které se chvílemi sporadicky dotýkalo země a znovu se zvedalo od zemského povrchu.“

Silné bouřky si vyžádaly i první oběť. Na Děčínsku se v úterý odehrála ohromná tragédie. Čtyřicetiletá žena se se svými třemi dcerami schovala před bouřkou pod strom. Což se jí stalo osudným, protože do smrku udeřil blesk. Žena tam ležela se zástavou srdce a zraněné byly i tři její dcery. Svědci ji ihned začali za pomoci dispečera resuscitovat. Na místo vyrážely tři sanitky a vrtulník. Přivolaným záchranářům se ženu podařilo oživit, bohužel po převozu do nemocnice svůj boj prohrála. Dívky zůstaly v péči lékařů.

Do konce pracovního týdne by se Česku bouřky měly vyhnout. Ovšem o víkendu by se tu měly vyskytnout znovu. Podívejte se do fotogalerie, jak velké škody byly napáchány.

Mohlo by vás zajímat

Další články