Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Česko se semklo na pomoc zpustošeným obcím na Moravě: Nejvyšší dar je 150 milionů

Česko se semklo na pomoc zpustošeným obcím na Moravě: Nejvyšší dar je 150 milionů
Zdroj: profimedia
+ Dalších 8 fotografií
gesto

Pomocnou ruku pro oběti zasažené tragickým úderem tornáda na jihu Moravy poskytuje nejen celé Česko, ale lidé ze všech koutů světa. Druhý nejbohatší Čech Karel Komárek (52) narozen v Hodoníne pošle regionu 150 milionů korun. Výbor hnutí ANO daruje částku 5 milionů korun. Dobročinné gesta poskytne i moderátor Leoš Mareš (45) nebo česká hokejová reprezentace.

Karel Komárek

Druhý nejbohatší Čech Karel Komárek uvedl, že pomůže tragicky zasaženému regionu tornádem finanční částkou 150 milionů korun. "Kolegové a kamarádi z jižní Moravy. Máte podporu Nadace Karel Komárek Family Foundation. Nenecháme Vás v tom. "Jsem rodákem z Hodonína a tato událost mne hluboce zasáhla. Vyčlenili jsme hned potřebné peníze," informoval Karel Komárek. Nadace Karel Komárek Family Foundation alokuje 150 milionů, třetinu z toho dá Sazka.

Leoš Mareš

Pomocnou ruku nabídl i moderátor Leoš Mareš, který věnuje sto procent výtěžku z koncertu Staré pecky, který se bude konat v Mikulově obětem ničivého živlu. "Úplně PRVNÍ STARÉ PECKY roku 2021 s diváky budou ještě o den dříve, ve čtvrtek 8.července a budou benefiční. Vstupné bude vysoké a to 2021 korun, aby pomoc byla pořadná. Všichni umělci budou vystupovat bez nároku na honorář a 100 procent výtěžku půjde na pomoc obětem ničivého živlu. Věřím, že pomůžeme a děkuji.

Česká hokejová reprezentace

Úžasné gesto předvedla tak česká hokejová reprezentace. Hráči se rozhodli vzdát se významné části odměn z Mistrovství světa, které poputují na pomoc Jižní Moravě. Celkově půjde o pomoc ve výši jednoho milion korun.

Hnutí ANO

Hnutí ANO poskytne obětem zpustošené Moravy 5 milionů korun. "Výbor hnutí ANO dnes schválil poskytnutí daru 5 milionu korun obětem včerejší katastrofy. To je to nejmenší, jak můžeme těm lidem pomoci," uvedl hlavní manažer hnutí ANO Jan Richter.

Pomoc obětem tornáda na Moravě

Veřejnou sbírku na pomoc obětem ze zasažených oblastí na Moravě vypsala Nadace Via. Přispívat lze přes webové stránky on-line platbou, bankovním převodem nebo přes Google Pay.

Sbírku na pomoc organizuje také Nadační fond přes platformu znesnáze21, kam lze přispět on-line platbou.

Kromě toho mohou lidé finančně pomoci prostřednictvím Diecézní charity Brno. Dary lze směřovat na účet 4211325188/6800 s variabilním symbolem 2002. Alternativně je možné poslat také dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku chtějí lidé poslat, na číslo 87 777.

Podobně je možné pomoci také přes Diakonii Českobratrské církve evangelické, která zřídila účet 2100691426/2010. I v tomto případě lze peníze poslat pomocí dárcovské SMS ve tvaru DMS DIAKONIEPOMOC 30,60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku lidé chtějí přispět, na číslo 87 777.

Finanční pomoc organizuje také nadace ADRA; dary je možné poslat na účet 66888866/0300 s variabilním symbolem 390.

Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava. Příspěvky je možné posílat na speciálně zřízené konto 713271329/0300.

Přispět je možné i na účet Českého červeného kříže. Číslo je 333999/2700, variabilní symbol 2101. Organizace spustila i platební bránu.

S nabídkou pomoci je rovněž možné obrátit se na krizovou linku 800 129 921, kterou aktivoval Jihomoravský kraj.


Potravinová pomoc

Společnosti PENNY a BILLA ze skupiny REWE se rozhodly okamžitě poskytnout společnou pomoc obyvatelům obcí na jižní Moravě postiženým tornádem. Bezprostředně poslaly do zasažených obcí potravinovou pomoc a na snížení následků škod a obnovu obcí poslaly společně 1 000 000 korun.

„Jsme s obyvateli postižených obcí. Uvědomujeme si, že je potřeba okamžitá pomoc, proto jsme se rozhodli společně poskytnout lidem v postižených oblastech nápoje a potraviny pro první dny, a současně přispět na obnovu zničených obcí. V takových chvílích jde vše stranou, proto jsme se domluvili na společné koordinované pomoci“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY a Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA, dodává: „V těchto případech platí české úsloví, kdo rychle dává, dvakrát dává. Rozhodli jsme se reagovat okamžitě, aby naše pomoc dorazila k obyvatelům Břeclavska a Hodonínska, co nejrychleji.“

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy