Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Česko se dočkalo další velké vlny rozvolnění: Na pivo se může i po 23. hodině

Česko se dočkalo další velké vlny rozvolnění: Na pivo se může i po 23. hodině
Zdroj:
+ Další 2 fotografie
rozvolnění
V pondělí 8. června vešlo v platnost další plánované rozvolnění. Na akce bude moct až 500 lidí a například v bazénu nebo na koupališti už nebude povinné nosit roušky. Těm se vyhnou i rozhlasoví a televizní moderátoři, budou ale muset dodržovat dvoumetrový rozestup s hosty svých pořadů.

Zvýšení účasti ze 300 lidí na 500 se týká nejen veřejných akcí, ale i soukromých. Lidé se tak budou moct ve větším počtu zúčastnit například svateb, bohoslužeb či divadelních a filmových představení. V kinosálech a divadlech navíc nebude potřeba dodržovat rozestupy, roušky ale budou i nadále povinné pro všechny návštěvníky.

Na pivo i po 23. hodině

Pravděpodobně nejvíce pak Češi ocení neomezenou otevírací dobu na zahrádkách restaurací a hospod. Kvůli opatření proti šíření koronaviru musely být venkovní prostory doposud mezi 23. a 6. hodinou uzavřeny. Naopak u vnitřních prostorů časové omezení stále platí. I tak jde s nástupem léta o vítané uvolnění, obzvlášť pak pro majitele stravovacích provozoven.

Rozvolňování se podle ministerstva zdravotnictví týká i žáků druhého stupně. Ti mohou podobně jako jejich mladší spolužáci opět do školy, docházka je ale dobrovolná. Výuka navíc nebude probíhat klasicky, ale půjde pouze o konzultační a třídnické hodiny. Žáci navíc budou rozděleni do skupin po patnácti, což přidělává starosti naopak pedagogům. Ti také řeší problémy s předáním vysvědčení. Na některých školách učitelé zvažují, že ho rozdají v parku, jelikož tam nebudou omezeni počtem lidí ve třídě.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy