Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Česko pustoší bouřky a silný vítr: Bude hůř, varují meteorologové

Zdroj: HZS Kraje Vysočina
Předpověď počasí
Od čtvrtka odpoledne pustoší Česko silné bouřky a vítr. Podle Českého hydrometeorologického ústavu by v příštích dnech neměly bouřky polevit a navíc je bude doprovázet krupobití. Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami.

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ varuje ČHMÚ.

Zítra očekávejme převážně oblačno, místy, zejména na horách přeháňky nebo bouřky. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

V sobotu bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost, zejména v Čechách. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C.

Neděle bude podobná. Očekávejme jasno až polojasno, odpoledne místy až oblačno a v Čechách místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo bouřky. Večer v Čechách od západu až zataženo a srážky četnější. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s v bouřkách přechodně zesílí a večer se bude v Čechách měnit na západní až severozápadní.

Související články

Další články