Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Česko protestuje proti Babišovi a Ondráčkovi: Dominik Duka demonstranty chválí, mluvčí Ovčáček je odsoudil

+ Dalších 5 fotografií
Masivní demonstrace byly na pondělní večer svolány, protože komunista Zdeněk Ondráček byl zvolen do čela parlamentní komise pro kontrolu Generální komise bezpečnostních sborů. Protestující ale začali rychle a hlasitě skandovat hesla proti premiéru Babišovi a také proti prezidentu Zemanovi. Demonstranty překvapivě podpořil arcibiskup Dominik Duka. Proti demonstrantům se naopak ústy Jiřího Ovčáčka postavil prezident České republiky Miloš Zeman.

V Praze a dalších českých městech probíhají rozsáhlé demonstrace proti premiéru Babišovi, prezidentu Zemanovi a komunistovi Ondráčkovi.

Vedení Hradu demonstrace odsoudilo. „Takže se to podle očekávání nakonec zvrhlo v klasický nenávistný antizemanovský protest,“ uvedl k demonstracím hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Dosavadní spojenec Miloše Zemana (73) arcibiskup Dominik Duka ale veřejnost v ulicích chválí. „Děkuji všem spoluobčanům, kteří dokázali vyjít do ulic, nemlčí a řekli: dost!“ To jsou slova Dominika Duky.

Masivní protesty se svolaly, protože komunista Zdeněk Ondráček byl zvolen do čela parlamentní komise pro kontrolu Generální komise bezpečnostních sborů. Demonstranti ale začali také volat hesla proti Zemanovi a Babišovi. "Tisíce lidí zaplnily celou dolní část Václavského náměstí, reagovaly voláním „Bureš musí z vlády!“, „Nejsme tvoje firma“ či „Estébáci na Mírov!“ Nad jejich hlavami se objevily transparenty jako „Stop komunistům Babiš Zeman Ondráček“, píše portál idnes.cz.

Z Václavského náměstí se demonstranti přesunuli k Hradu. Chtějí dát najevo nesouhlas s jednáním a chováním prezidenta Zemana.

Související články

Další články