V Praze a dalších českých městech probíhají rozsáhlé demonstrace proti premiéru Babišovi, prezidentu Zemanovi a komunistovi Ondráčkovi.

Vedení Hradu demonstrace odsoudilo. „Takže se to podle očekávání nakonec zvrhlo v klasický nenávistný antizemanovský protest,“ uvedl k demonstracím hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Dosavadní spojenec Miloše Zemana (73) arcibiskup Dominik Duka ale veřejnost v ulicích chválí. „Děkuji všem spoluobčanům, kteří dokázali vyjít do ulic, nemlčí a řekli: dost!“ To jsou slova Dominika Duky.

Masivní protesty se svolaly, protože komunista Zdeněk Ondráček byl zvolen do čela parlamentní komise pro kontrolu Generální komise bezpečnostních sborů. Demonstranti ale začali také volat hesla proti Zemanovi a Babišovi. "Tisíce lidí zaplnily celou dolní část Václavského náměstí, reagovaly voláním „Bureš musí z vlády!“, „Nejsme tvoje firma“ či „Estébáci na Mírov!“ Nad jejich hlavami se objevily transparenty jako „Stop komunistům Babiš Zeman Ondráček“, píše portál idnes.cz.

Z Václavského náměstí se demonstranti přesunuli k Hradu. Chtějí dát najevo nesouhlas s jednáním a chováním prezidenta Zemana.